Gündüz Bakımevi, Çocuklar için Mezuniyet Töreni Düzenledi « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Başkan Sandıkçı’dan Çağrı

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ

Gündüz Bakımevi, Çocuklar için Mezuniyet Töreni Düzenledi

Gündüz Bakımevi, Çocuklar için Mezuniyet Töreni Düzenledi

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Gündüz Bakımevi, 2021-2022 eğitim öğretim döneminde 31 minik öğrenciyi mezun etti.

 

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine; Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selim Eren, Prof. Dr. Yavuz Ünal, akademisyenler, Sağlık Kültür ve Spor Başkanı Güngör Kural, veliler ve çocuklar katıldı.

 

“Kendimizi yenileme ve geliştirmeyi amaç edindik”

 

Mezuniyet töreninde konuşan Sağlık Kültür ve Spor Başkanı Güngör Kural, “Gündüz bakımevi olarak, çocuklarımızın eğitim ve sosyal gelişimlerini sağlamaya çalıştığımız süreçte personelimize yönelik hizmet içi ve işbaşında eğitimler düzenleyerek kendimizi yenileme ve geliştirmeyi amaç edindik. Yeni bilgiler edinerek bunu çocuklarımıza yansıtmaya çalıştık. Bu kapsamda Gündüz Bakımevi personelimize 14 eğitim verilmiştir.” diye konuştu.

 

“İhtiyaca göre eğitimleri geliştireceğiz”

 

2022-2023 eğitim öğretim döneminde de ihtiyaca göre eğitimleri geliştireceklerini de söyleyen Kural, konuşmasına şöyle devam etti: “2021 yılı Aralık ayından itibaren, her ay düzenli olarak çocuklarımızın öğrenme temalarının hedef alındığı aylık bülten hazırlanarak Gündüz Bakımevinin sayfasından yayınlanmaya başlandı. Beslenme konusunda çok hassas davranıyoruz. Gündüz Bakımevinin fiziksel gelişiminde de ihtiyaca göre önemli iyileşmeler olduğu hepimizin malumudur. Bu yıl tamamlanıp hizmete açılan yemekhane binamız buna bir örnektir. Çocuklarımızın kullanımına sunduğumuz oyuncakları her yıl gözden geçirip yenileyerek özellikle çocuk sağlığını güvence altına alan oyuncaklar edinmeye çalışıyoruz.”

 

“Sosyal yönleri güçlü bireyler olarak eğitimlerini tamamladılar”

 

Gündüz Bakımevi Müdiresi Ayşegül Sözen ise “2021-2022 eğitim-öğretim yılını başarı ile tamamlamanın sevincini yaşıyoruz. Gündüz Bakımevi olarak, büyük bir endişeyle, alışabilecek mi acaba kaygısıyla bizlere emanet ettiğiniz çocuklarınıza önce sevgi ve ilgimizi, daha sonra bilgi ortamlarını sunduk. Onlar, kocaman yürekli minik yıldızlar, bu süreçte çalıştılar, çabaladılar ve önemli mesafeler kat ettiler. Çocuklarımız tüm yıl boyunca bilişsel, duyuşsal ve psikomotor becerilerini geliştirirken, toplumsal yaşamın ilk deneyimlerini okul hayatlarında yaşayarak sosyal yönleri güçlü bireyler olarak eğitimlerini tamamladılar. Bir yıl süresince duygu ve düşüncelerini belli bir plan doğrultusunda yansıtarak oluşturmuş oldukları ürünleri sizlerle paylaşacaklar, onlarla gurur duymalısınız.” dedi.

 

Mezuniyet sergisinin de yapıldığı tören çocukların mezuniyet belgelerini almasıyla sona erdi.