Görme Engelller Derneği 2.Diksiyon Kursu « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Görme Engelller Derneği 2.Diksiyon Kursu

Görme Engelller Derneği 2.Diksiyon Kursu

 

Önceki yönetimden devrolan ikinci diksiyon kursunun açılışı, 23 Ekim Cumartesi günü saat 10:00’da, Bafra Gençlik Merkezi engellilere tahsis edilen salonda yapıldı.

Açılışa; Bafra Görme Engelliler Derneği Başkanı Ömer Ergül ve yönetim kurulu, Bafra Görme Engelliler Derneği eski başkanı Mustafa Kaplan, kurs öğretmeni Şadiye Kalkan ve kursiyerler katıldı.

Bafra   Görme Engelliler Derneği Başkanı Ömer Ergül, burada bulunanlara hitaben bir konuşma yaptı.

Başkan yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “bugün hayırlısıyla bir kursumuzun daha açılışını gerçekleştirmek için bir aradayız.

Biliyorsunuz ikinci diksiyon kursumuz da eski başkanımız Mustafa Kaplan ve ekibi tarafından başvurusu yapılan ve onaylanan kurslardan biridir. Ancak diksiyon kursunun açılışını gerçekleştirmek bizim yönetimimiz dönemine nasip oldu.

Öncelikle eski başkanımız ve yönetimine teşekkür etmek istiyorum. Diksiyon kursu kendini ifade etmek ve etkili konuşmak için çok önemli bir kurstur. Bu yüzden böyle bir kursun açılmasına vesile oldukları için başkanımız ve yönetimine teşekkür ediyorum.

Tabi eski yönetimimizden bizlere devredilen kursları ve yarım kalan diğer çalışmaları devam ettirmek verdiğimiz sözler arasındaydı. Hayırlısıyla bizler verdiğimiz sözleri yerine getirmek için canla başla çalışacak, eski yönetimimizden devredilen bütün proje ve faaliyetleri olduğu gibi devam ettireceğiz.

Bizler asla yıkıcı değil, hep yapıcı olacağız. Bu yüzden kim olursa olsun yönetim kurulu olarak derneğimiz ve siz kıymetli üyelerimiz adına güzel iş yapan herkesi sonuna kadar destekleyeceğimizi özellikle bilmenizi isterim.

Ben kursumuz herkese hayırlı olsun diyor ve bütün kursiyerlerimize başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Açılış, fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra