“GÖNLÜMÜZDEKİ ENGELLERİ KALDIRMALIYIZ” « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

“GÖNLÜMÜZDEKİ ENGELLERİ KALDIRMALIYIZ”

“GÖNLÜMÜZDEKİ ENGELLERİ KALDIRMALIYIZ”

“BİZE DÜŞEN ENGELLİLERİMİZİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRMAKTIR”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Kibar mesajında, “Önemli olan yüreklerin engelli olmaması, önemli olanın kalplerin, gönlümüzün engelli olmamasıdır.” dedi

Fiziki engellerin değil, kalplerdeki engellerin sorun olduğunu ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Zihinlerdeki engellerin kaldırılması gerektiğini, önemli olanın engelli vatandaşlara yönelik bakış açısının, zihniyetin kökten değişmesi olduğunu vurguladı.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN BAŞARILARI TAKDİRE ŞAYANDIR”

Kendisinin işitme engelli bir babanın evladı olduğunu söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Engelli vatandaşlarımız toplum yapımımızın önemli bir değeridir. Ülkemizdeki milyonlarca engelli kardeşimiz ve büyüklerimiz gibi işitme engeli olan babam, azim ve kararlılığı ile bizlere örnek ve  ilham kaynağı olmuştur.  Engelli kardeşlerimiz, hayatın tüm alanlarında, tüm zorluklara rağmen inanç ve azimle elde ettikleri başarılarla doludur. Sporda, sanatta, eğitimde, iş dünyasında sergiledikleri mücadele ve başarı takdire şayandır. Bizlere düşen, engellilerimizin önündeki engelleri kaldırmaktır. Yaptığımız tüm projelerde onların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hareket etmekteyiz. Sosyal devlet anlayışımız gereği, hükümetimiz; engelli kardeşlerimizin toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlamak amacıyla birçok alanda önemli faaliyetlere imza atarken, yerelde de bizler ‘Gönül Belediyeciliği’ ilkesiyle onlara her alanda erişilebilir bir yaşam sunmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İnanıyoruz ki, huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturulmasının yolu,  engelli kardeşlerimizi toplumun ayrılmaz birer parçası olarak görmekten geçiyor. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumsal farkındalığı ve hassasiyeti arttırmasını temenni ediyor, tüm engelli kardeşlerime ve ailelerine sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum.”  diye konuştu.