Gloria Cup Basketball’ turnuvasında mücadeleye başladı « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

KAMP GÜNLÜĞÜ

GÜNDEM, SPOR

Gloria Cup Basketball’ turnuvasında mücadeleye başladı

Gloria Cup Basketball’ turnuvasında mücadeleye başladı

Gloria Sports Arena, Gloria Cup adı altında gerçekleştirdiği Voleybol ve Atletizm turnuvalarından sonra 12-16 Eylül tarihleri arasında Gloria Cup Basketball – Uluslararası Erkekler Basketbol Turnuvası’nda 4 ülkeden 6 takımı ağırlıyor.
Kulüp takımlarının lige hazırlık sürecinde çok önemli yere sahip olan Gloria Cup Basketball – Uluslararası Erkekler Basketbol Turnuvası, altı takımın katılımıyla iki grup halinde gerçekleşecek.Turnuvada, EuroLeague temsilcileri Anadolu Efes (Türkiye), CSKA Moskova (Rusya), Zalgiris Kaunas (Litvanya), FIBA Champions League temsilcisi Banvit Bandırma ve EuroCup temsilcileri Tofaş Bursa (Türkiye) ve AS Monaco (Monako) sahada kıran kırana mücadele etmeye başladı.
A Grubu:
CSKA Moskova (RUS), AS Monaco (Monako), Banvit Bandırma (TUR)
B Grubu:
Anadolu Efes (TUR), Zalgiris Kaunas (Litvanya), Tofaş Bursa (TUR)
Basketbol takımları için sezon öncesi hazırlık döneminin en zorlu turnuvası olarak gösterilen Gloria Cup Basketball turnuvasında, 4 gün boyunca nefeslerin kesileceği karşılaşmaların ilk günü gerçekleşen (12 Eylül) CSKA Moskova ile AS Monaco maçının galibiyetini CSKA Moskova üstlendi.
Günün ikinci karşılaşması olan Zalgiris Kaunas ve Tofaş arasında geçen maçta ise Zalgiris Kaunas galip oldu.
Smart Casual Event organizatörlüğünde GSA’da gerçekleştirilen Gloria Cup Basketball Turnuvasının tüm maçları, S-Sport kanalından canlı olarak yayınlanmaktadır.
Gloria Sports Arena Hakkında:
50’den fazla spor branşına hizmet vermesi ile bünyesinde Sporcu Sağlığı ve Performans Merkezi’ni bulundurması sebebiyle dünyada ikinci, Avrupa’da ve Türkiye’de birinci olan ve 2015 yılında kapılarını açan Gloria Sports Arena (GSA), Antalya Uluslararası Havalimanı’na 30 km mesafede yer alıyor. 6 bin 200 metrekarelik kapalı alana sahip olan GSA’daki mevcut spor salonu ve stüdyolarda, jimnastik, boks, hentbol, basketbol, voleybol, güreş, halter, uzak doğu savunma sporları, kapalı atletizm pisti; açık alanda ise biri olimpik olmak üzere, farklı özellik ve donanımlarda toplam 3 adet havuz, koşu parkurları, atletizm sahaları, tenis kortları, tırmanma duvarları, futbol, rugby, çim hokeyi sahası, plaj voleybolu sahaları bulunuyor. GSA bünyesinde bulunan Sporcu Sağlığı ve Performans Merkezi’nde, spor yaralanmalarının tanı, tedavi ve rehabilitasyonu, deneyimli fizyoterapi ekibi ve ekipmanları ile gerçekleştirilirken, sportif performansı artırmaya ve hızlandırmaya yönelik destek birimler de yer alıyor. Gloria Sports Arena 2018 yılında, uluslararası standartları ve yüksek kalitesi ile FIMS’in (Uluslararası Spor Hekimliği Federasyonu) dünyadaki 27. yetkin tesisi olarak “Collaborating Centres of Sports Medicine” akreditasyonuna sahip olmuştur. GSA açıldığından bu yana 91 ülkeden 15.344 misafir ağırladı. 2016-2017 yıllarında Gloria Sports Arena’yı tercih eden 49 sporcu ve 7 takım olimpiyatlarda, Avrupa ve dünya şampiyonalarında toplam 100 madalya elde etti. 2020 Tokyo Olimpiyatları’na kadar 150 madalyaya ulaşmak ve tesisin 5. yılı olacak olan 2020 yılında Tokyo Olimpiyatları ile 200 madalya barajını geçmek hedeflenmektedir.