SON DAKİKA

Sipariş Ar-Ge KOBİ’leri bekliyor

EKONOMİ, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

Enerji Üretiliyor

EKONOMİ, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

GİRESUN BELEDİYESİ YOĞUN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Bu haber 23 Eylül 2019 - 11:06 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.

BELEDİYE EKİPLERİ YOĞUN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri hafta sonu gerçekleşen yoğun mesainin ardından hafta içi çalışma programına başladı.

Belirli programlar dâhilinde çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz şehrin birçok noktasında altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor.

Çıtlakkale Mahallesi Çizmeci Sokak’ta Belediye-Aksa işbirliği içerisinde gerçekleşen doğalgaz geçişlerinin ardından bozulan yollarda, çalışmalar başlatılırken, bölgede asfaltlama öncesi alt zemin düzenleme çalışması yapılıyor. Alt zemin çalışmalarının tamamladıktan sonra bu mahallemizdeki sokak tamamen asfaltlanacak.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı bir başka ekipte çalışmalarını Erikliman Mahallesi 201 No’lu Sokak’ta sürdürüyor. Bölgede açılan yeni yolun ardından kot çalışması yapılıyor.

Geçtiğimiz günlerde Aksu Mahallesi’nde birçok çalışma gerçekleştiren Giresun Belediyesi Pazar Caddesi üzerinde yayaların daha elverişli ulaşım sağlayabilmesi için yeni kaldırımlar inşa ediyor. Araç yolunun kenar bölgesinde yayaların daha rahat yürüyebilmeleri için yeni kaldırımlar yapılırken, elverişsiz durumda olan parke ve bordür taşları da yenileri ile değiştiriliyor.

Müdürlük Hükümet Konağı ile yeni yapılan Emniyet Müdürlüğü binasının arasında bulunan Av. Ahmet Ersöz Sokak’ta da çalışma başlattı. İki resmi kurum arasında daha kestirme ulaşım sağlanması adına sokağın daha elverişli hale getirilmesi planlanırken sokakta yeni düzenlemeler yapılıyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ayrıca, Aksu Mahallesi Şehit Tuğgeneral Bahtiyar Aydın Caddesi ve Nizamiye Mahallesi Necmettin Atik Sokak’ta yol yapımı ile kaldırım genişletmesi, Aksu Mahallesi Seka Camii bahçesinde parke çalışması ve Gazi Caddesi Debboy mevkiinde araç ceplerinde düzenleme çalışmalarına devam ediyor.