‘Gençler Sabah Namazında Buluşuyor’ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Dün Başardılar, Bugün Neden Olmasın? Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

‘Gençler Sabah Namazında Buluşuyor’

İYİ İNSAN OLMAYI VE ALLAH’IN RIZASINI KAZANMAYI HEDEF EDİNİN!

Vali Osman Kaymak, Atakum Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek, Gençlik Merkezi üyesi gençlerle kahvaltıda bir araya geldi.
Gençlik ve Spor Bakanlığımızın 81 ilde organize ettiği ‘Gençler Sabah Namazında Buluşuyor’ etkinliği kapsamında sabah namazını Atakum Gençlik Merkezi üyesi gençlerimizle birlikte Atakum DSİ Camii’nde kılan Vali Osman Kaymak, daha sonra Atakum Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek, gençlerle kahvaltıda bir araya geldi.
Kahvaltıda gençlerle sohbet eden Vali Osman Kaymak, gençlerin iyi bir okula gitmek, okulu bitirmek ve okuldan sonra iş bulabilmek gibi konularda endişe yaşadıklarını kaydederek, “Hiç bunları endişe etmeyin. İyi insan olmayı ve Allah’ın rızasını kazanmayı hedef edinin, gerisini merak etmeyin Allah size rızkı da, mutluluğu da verecektir” şeklinde nasihatte bulundu.
Kahvaltı öncesi, 24 bin 394 kayıtlı üyesi bulunan Atakum Gençlik Merkezi’nde incelemelerde bulunan Vali Osman Kaymak, Gençlik Merkezi Müdürü Salih Sever’den faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
Atakum Gençlik Merkezi Müdürü Salih Sever, insansız hava araçlarının geliştirildiği bilişim atölyesi, autocad, tiyatro, resim, bağlama, işaret dili ve yazılım atölyeleri başta olmak üzere toplam 35 farklı atölyede 1200 öğrencinin Atakum Gençlik Merkezi’nde eğitim aldığını belirterek, merkezin haftanın 7 günü 09.00-23.00 saatleri arasında açık olan Türkiye’nin tek gençlik merkezi olduğunu ifade etti.
20-23 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul Havalimanı’nda düzenlenen Teknofest kapsamındaki 3. UAV 2018 İHA Yarışması’na katılan 126 takım arasına giren tek gençlik merkezi olan ve bu başarısını elde ettiği 11.’likle perçinleyen Atakum Gençlik Merkezi Takımını ve Gençlik Merkezi Müdürü Salih Sever’i tebrik eden Vali Kaymak, kendilerine teşekkür ederek, örnek başarılarının devamını diledi.