ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ

Kanser tedavisinde ileri teknolojik yöntemler Büyük Anadolu Hastaneleri'nde

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Laparoskopik, Bariatrik, Metabolik ve Genel Cerrahi Uzmanı, Öğretim Görevlisi Op. Dr. Kerim Güzel, Kanser hastalığı tedavisinde Laparoskopik (Kapalı Yöntem) Cerrahisi ile büyük başarılar elde ettiklerini, hastaların hastanede kalış süresi kısalarak, sosyal hayata dönüş sürelerininde azaldığını söyledi.
Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Laparoskopik, Bariatrik, Metabolik ve Genel Cerrahi Uzmanı, Öğretim Görevlisi Op. Dr. Kerim Güzel, Laparoskopik (Kapalı Yöntem) ile başta kolon kanseri olmak üzere bir çok hastalığın tedavisinde büyük başarılar elde ettiklerini söyledi.
ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ
Karın içi bir çok kanser cerrahi tedavisinde laparoskopik (kapalı) yöntemlerle olumlu sonuçlar alındığına dikkat çeken Laparoskopik, Bariatrik, Metabolik ve Genel Cerrahi Uzmanı, Öğretim Görevlisi Op. Dr. Kerim Güzel, "Kolon-rektum kanseri gibi bazı kanser türleride başlangıçta hiçbir bulgu vermeyebilir. Kanserin bağırsaktaki yerine ve büyüklüğüne bağlı olarak karın ağrısı, kanama, kabızlık, sık tuvalete gitme ve tuvalet sonrası rahatlayamama gibi tuvalet alışkanlıklarında değişme olabilir. Hastalığın tedavisi kanserli bölgenin cerrahi ile çıkarılmasıdır. Erken evre de yakalanan tümörler Laparoskopik (Kapalı Yöntem) Cerrahi ile başarıyla ameliyat edilmektedir.
Önceden açık yapılan kalın bağırsak ameliyatlar Laparoskopik (kapalı) olarak başarıyla gerçekleştirilmektedir.
YAYGIN BİR YÖNTEM
Laparoskopik (Kapalı Yöntem) Cerrahi, Genel Cerrahi'nin her alanında yaygın olarak kullanılan cerrahi bir yöntemdir.
Karın bölgesine teleskop yardımı ile bir kaç tane delikten girilerek yapılan ameliyatlar halk arasında kapalı ameliyatlar olarakta adlandırılıyor.
Neden önemli Laparoskopik (Kapalı Yöntem) Cerrahi diye yanıtlarsak; hastanın hem hastanede kalış süresini azaltıyor hemde sosyal yaşama erken katılmasını sağlıyor.
ACI MİNİMİZE EDİLİYOR
Yani bildiğimiz gibi o klasik ameliyatlarda yapılan kocaman kesiklerden oluşan bir operasyon ile hastanın duyacağı ızdırabın ve acının değil bunu Laparoskopik (Kapalı Yöntem) Cerrahisi ile minimize edecek bir operasyondur.
Özellikle Genel Cerrahi, Bariatrik ve Metabolik Cerrahisi kliniğimizde kalın bağırsak kanseri, hastalıkları, ince bağırsak kanseri, hastalıkları, reflü, mide tümörleri, böbrek üstü tümörlerinde ve kesi fıtıklarında başarıyla uygulamaktayız. Kalın bağırsak kanseri şüphesi olan kişinin uzman hekime muayene olması gerekmektedir“ diyerek sözlerine son verdi.
Bu Fotoğraf kez görüntülenmiştir.

BU AY ÇOK OKUNANLAR