Eric Ahmet gözlüklerden kurtuldu « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

 

Eric Ahmet gözlüklerden kurtuldu

Görme şikayeti ile Büyük Anadolu Hastanesi’ne başvuran Avustralya’da yaşayan Eric Ahmet(66) isimli vatandaş, trifokal lens ameliyatı olarak sağlığına kavuştu.

Avustralya’da yaşayan 66 yaşındaki Eric Ahmet Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Talha Özdemir tarafından gerçekleştirilen trifokal lens ameliyatı artık mükemmel bir şekilde görme duyusunu geri kazandı.

Görme bozukluğu olduğu için okuyamadığı için söylemekten çekindiğini söyleyen Eric Ahmet, ‘’Telefondaki yazıları okumak için gözlük takardım. Tam göremiyordum. Bazen kitap okurdum ve gözlük takmayı unuturdum göremezdim. Başka yere gittiğimde form doldururken okuyamadığımda, okuyamadığımı söyleyemez çekinirdim. Daha önce şeker ameliyatı oldum ve burada da trifokal lens ameliyatı olduğunu duydum. Önce bir gözümden ameliyat oldum, daha sonra ikinci gözümde de ameliyat oldum. Ameliyatım gayet başarılı geçti şimdi çok rahatım. Büyük Anadolu Hastaneleri’ne ve doktorum Talha Özdemir’e teşekkür ederim.’’ Dedi.

GÖZLÜK KULLANIMI ORTADAN KALDIRILIYOR

Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Talha Özdemir, ’akıllı mercek’ denen trifokal lensle hastanın uzak, yakın ve orta mesafeleri gözlüksüz olarak görebildiğini söyledi.

Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Talha Özdemir, üç odaklı trifokal lens tedavisi hakkında bilgi verdi. Trifokal lenslerin uzağı, yakını ve orta mesafeleri görmeyi sağlayan, insanların gözlük ihtiyacını ortadan kaldıran göz içine yerleştirilen araç olduğunu ifade eden Opr. Dr. Özdemir, “Tedavi de uzak ve yakın gözlük kullanmak istemeyen ya da katarakt nedeniyle ameliyat isteyen hastalarda saydamlığını yitiren göz merceğinin yerine operasyonla mercek koyulmaktadır. Bu mercekler monofokal olursa hasta uzağı görür yakın gözlük kullanır, multifokal mercekler de ise uzak ve yakın görüş sağlar. Akıllı mercek dediğimiz trifokal lensler yerleştirilirse hasta uzak yakın ve orta mesafeleri gözlüksüz olarak görebilir. Bu tedavi yöntemi ile hastalar günlük aktivitelerini keyifle ve rahatlıkla yapabilirler. Akıllı mercekler hem gözlük kullanımını ortadan kaldırmakta hem de gözlük kullanımından kaynaklı estetik kaygıları gidermekte ve ömür boyu gözde kalabilmektedir” dedi.

Eric Ahmet gözlüklerden kurtuldu

  Eric Ahmet gözlüklerden kurtuldu Görme şikayeti ile Büyük Anadolu Hastanesi’ne başvuran Avustralya’da yaşayan Eric Ahmet(66) isimli vatandaş, trifokal lens ameliyatı olarak sağlığına kavuştu. Avustralya’da yaşayan 66 yaşındaki Eric Ahmet Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Talha Özdemir tarafından gerçekleştirilen trifokal lens ameliyatı artık mükemmel bir şekilde görme duyusunu geri kazandı. Görme bozukluğu olduğu için […]