ErasmusKapsamında Gelen Öğrenciler OMÜ ile Tanıştı « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Samsun’da “Gastronomi” Etkinliği

FOTO GALERİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, SİYASET

ErasmusKapsamında Gelen Öğrenciler OMÜ ile Tanıştı

ErasmusKapsamında Gelen Öğrenciler OMÜ ile Tanıştı

Erasmus ve Mevlana Programı kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ailesine katılan 12 uluslararası öğrenciye “Oryantasyon Programı” düzenlendi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Uluslararası İlişkiler Birimi,Erasmus ve Mevlana Ofisleri, Samsun ESN’nin (ErasmusStudent Network) iş birliğiyle düzenlenen etkinlikle uluslararası öğrencilere, üniversiteyi ve Samsun’u tanıtmak,  öğrencilerin üniversite ve şehre uyum sağlamalarını kolaylaştırmak amaçlandı. Erasmus Gelen Öğrenci ve Personel Sorumlusu Betül Yıldırım, Avusturya, Bosna Hersek, İsviçre, Malezya, Kazakistan ve Rusya’dan gelen öğrencilere, Samsun’u ve OMÜ’yü tüm yönleriyle tanıttığı bir sunum gerçekleştirdi. Öğrencilere kampüs ve tüm fakülteler hakkında bilgi veren Yıldırım onların kendine yönelttiği soruları da tek tek yanıtladı.

Sunumun ardından öğrenciler için şehir turu düzenlendi. Samsun Kent Müzesi, 1919 Panorama Müzesini, Amisos Tepesini gezildi.Yıldırım, Samsun tarihi hakkında öğrencilere önemli bilgiler verirken, öğrenciler de Samsun’un kültürel mirasını yerinde inceleme fırsatı yakaladı.