ENVER SEDAT TAMGACI İLKADIM BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Atakum’da ‘Dayanışma Var, Engel Yok’

EĞİTİM, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

ENVER SEDAT TAMGACI İLKADIM BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Bu biyografi 21 Kasım 2023 - 13:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sevgili Baylar, Değerli Bayanlar, İlkadımlı Dostlarımız ve Şehir Dışından Gelen Kıymetli Misafirlerimiz,

Hepinizi içtenlikle selamlıyor ve aramızda olduğunuz için büyük bir mutluluk duyuyorum. İşte buradayız, İlkadım’ın kalbinde, birlikte güzel anılar biriktirmek, hayaller kurmak ve geleceğe dair umutlarımızı paylaşmak için bir araya geldik.

Öncelikle, bu toprakların güzel insanları olan İlkadımlı dostlarımıza selam olsun! Burada, doğup büyüdüğümüz sokaklarda, birlikte güldüğümüz, ağladığımız dostlarımızla bir aradayız. Sizlerle birlikte, İlkadım’a yeni bir nefes, yeni bir heyecan katmak için buradayız.

Aynı zamanda, şehir dışından gelen kıymetli misafirlerimize de hoş geldiniz diyoruz. Ankara, İstanbul, Kayseri, Malatya gibi farklı coğrafyalardan gelmiş, bu güzel buluşmamıza renk katan değerli dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Sizlerle bir arada olmak, farklı şehirlerden gelen deneyimleri paylaşmak, İlkadım’ı daha da zenginleştirecek bir atmosfer yaratmak bizim için büyük bir anlam taşıyor.

Bu yolda birlikte yürümek, sizlerle omuz omuza İlkadım’ı daha da güzelleştirmek istiyorum. İnancımızın ve azmimizin, bu güzel ilçeyi geleceğe taşıyacak en büyük güç olduğuna inanıyorum. Tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleriyle ön plana çıkan İlkadım ilçemizde, birlikte yaşadığımız bu güzel coğrafyayı daha da güçlendirmek ve gelecek nesillere daha iyi bir miras bırakmak için buradayım.

Bu yolda, sizinle birlikte hayaller kurmak, projeler üretmek ve İlkadım’ı daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek adına çaba göstereceğim. Cumhuriyetimizin ilk adımlarını atmış bu topraklarda, geçmişten aldığımız güçle, birlikte daha aydınlık yarınlara yürümek istiyorum.

Bu güzel ilçede geçirdiğim çeyrek asrı aşan belediyecilik tecrübemle, İlkadım’ı daha da güzelleştirmek, sizlere daha kaliteli hizmetler sunmak için buradayım. Bu kutsal yolda, babamın ocağında hayalini kurduğum projelerle Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımıza, gençlerimize ve tüm değerli vatandaşlarımıza daha iyi bir yaşam vaat etmek amacıyla adaylığımı açıklıyorum.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İlkadım Belediye Başkanlığı için aday adayı olmamın sebebini siz değerli hemşehrilerimle paylaşmak, bu güzel şehre daha fazla hizmet etmek istediğimi sizlere duyurmak için buradayım. Bu süreçte, her birinizin fikirleri, önerileri ve desteği benim için büyük önem taşıyor. Sizlerin katkılarıyla daha güçlü, daha adil bir İlkadım için bir araya gelerek çalışmak, ortak bir geleceğe doğru yürümek istiyorum.

Bu yolda karşılaşacağımız her zorluk, birbirimize olan inancımızı daha da pekiştirecek, birlikte aştığımız zorluklarla daha güçlü çıkacağız. Unutmayalım ki, her zorluk, başarıya giden yolun bir parçasıdır. Bu yolda birlikte, sevgiyle ve güvenle ilerlediğimizde, İlkadım’ı daha aydınlık bir geleceğe taşıyacağımıza olan inancımız tamdır.

İlkadım’ı, Cumhuriyetimizin ilk adımlarının atıldığı, tarih, kültür ve doğa zenginlikleriyle dolu bir ilçe olarak görmek beni heyecanlandırıyor. Bu heyecanla, siz değerli parti mensupları ve tüm İlkadımlı dostlarımla bir araya gelerek, adaletten, liyakatten, gece gündüz demeden, yorulmadan çalışarak, İlkadım’ı tekrar örnek bir ilçe haline getirmek için kararlılıkla çabalayacağımızı ifade etmek istiyorum.

İlkadım için, doğru zamanda, doğru ekip ile, doğru işleri başararak, gece gündüz demeden çalışarak mücadele edeceğim. Yüce Rabbimin izni ve inayetiyle, İlkadım’ı daha yaşanabilir, daha mutlu bir ilçe haline getireceğimize dair sizlere söz veriyorum.

Hep birlikte, el birliğiyle İlkadım’ı layık olduğu yere getirmek için yola çıkıyoruz. Her birinize teşekkür ediyor, desteğiniz ve dualarınız için şimdiden şükranlarımı sunuyorum. her zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Bu işin zor olduğunu biliyoruz. Yine aynı düsturla inanıyorsanız üstün gelecek olan sizlersiniz. Bu manada çalmadık kapı, girmedik kalp bırakmayacığıma söz veriyorum.

Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“İLKADIM İÇİN EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE”

“İLKADIM İÇİN EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE” AK Parti İlkadım Belediye Başkan aday adayından vatandaşa birlik mesajı: “Daha güzel bir İlkadım için el ele, gönül gönüle vermeye geliyoruz” AK Parti İlkadım Belediye Başkan aday adayı Enver Sedat Tamgacı, Samsun’da kuyumcu esnafıyla buluştu. İlkadım ilçesinin önemli ticaret noktalarından olan Kuyumcular Çarşısı’ndaki esnafı ziyaret eden Tamgacı, “Daha güzel bir İlkadım için halkımızla el ele, gönül gönüle vermeye geliyoruz” diyerek ilçe halkına birlik mesajı verdi. “Şehrimize vefa borcumuzu ödemeye geliyoruz” Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman ile bir araya gelen Enver Sedat Tamgacı, yaptığı görüşmede şunları dile getirdi: “İlkadım; tarihi geçmişi, ticari hayatı,…

Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydınlıları ‘Trekking Aydın’ etkinliğinde buluşturdu

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılı kapsamında düzenlediği "Trekking Aydın" etkinliğiyle vatandaşları buluşturmaya devam ediyor. Aydınlı doğaseverler ve sporcular, Büyükşehir'in düzenlediği trekking etkinliğinde bir araya geldi. Aydın’ın tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleri arasında yapılacak olan doğa yürüyüşleri, ocak ayının sonuna kadar devam edecek. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, tüm Aydınlıları doğa yürüyüşlerine katılarak Aydın'ın eşsiz güzelliklerini keşfetmeye davet etti.Birbirinden güzel rotalar arasında devam eden yürüyüşler, bu kez Kuşadası’nda Davutlar – Kurşunlu Manastırı arasında yapıldı. Doğaseverler 8 kilometre uzunluğundaki parkuru birlikte yürüdü ve eşsiz manzaranın t…

“Bize teslim edilen yolları hızla onarıyoruz. Teslim edilmeden onarma şansımız yok”

Ödemiş’te farklı kurumların altyapı yatırımları sebebiyle birçok cadde ve sokak adeta şantiyeye dönüşürken Ödemiş Belediyesi, çalışmaları tamamlanıp kendisine teslim edilen yolların hızla onarımı için çalışmalarını sürdürüyor. GDZ Elektrik tarafından elektrik hatlarının yeraltına alınması ve sokak aydınlatmalarının yenilenmesi çalışmaları için yapılan kazılar sonrası, elektrik hatlarının denemesi tamamlanan ve GDZ Elektrik tarafından kabulü yapılıp Ödemiş Belediyesi’ne teslim edilen yollarda sıcak asfalt yama çalışmaları yapılıyor. Çalışmaların devam ettiği Atatürk Mahallesi Kaymakam Yusuf Doğan Caddesi’nde incelemelerde bulunan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, okul ve cami çevresi gibi hareketliliğin daha yoğun yerler ön…

Didim’de 3 Aralık Engelliler Günü Etkinliği düzenlendi

Didim Belediyesi ile Didim ve Yöresi Engelliler Derneği tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinlikleri gerçekleştirildi.Efeler Mahallesi’nde bulunan dernek binasında gerçekleştirilen etkinliğe Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Garnizon Komutanı Ali Saçan, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Belediye Başkan Yardımcıları E. Öznur Gündoğdu, İbrahim Metin Başer, Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Resul Yazıcı, siyasi parti temsilcileri, Sivil toplum kuruluşları temsilcileri, belediye meclis üyeleri ile engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.Farkındalık etkinliğinde konuşma yapan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, “Belediye olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Engelli vatandaşlarımız…

Aliağa Belediye Meclisi Toplanıyor

Aliağa Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan Toplantısı, 5 Aralık 2023 Salı günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek. Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde yapılacak toplantının gündeminde 16 madde yer alıyor.Belediye Meclis Salonu’ndaki oturum 7 Kasım 2023 tarihli meclis tutanağının okunup onaylanmasıyla başlayacak. Ardından başkanlıktan gelen önergeler ile komisyondan gelen raporlar meclis üyelerince görüşülecek.  Aliağa Belediyesi Webtv Canlı YayınlayacakMeclis toplantısı, Aliağa Belediyesi kurumsal internet sitesi aliaga.bel.tr ’den ve Aliağa Belediyesi webtv’nin youtube.com/aliagatv adresinden canlı olarak yayınlanacak. Aliağa Belediyesi webtv yayını saat 17.00’den itibaren başlayacak. Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı…

Başkan Çerçioğlu engelli vatandaşlarla bir araya geldi

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen dayanışma yemeğinde Aydınlı engelli vatandaşlarla bir araya geldi. Çerçioğlu, göreve geldikleri ilk günden bu yana “Hayatı paylaşmak için engel yok” dediklerini hatırlattı. Çerçioğlu, engelleri ortadan kaldırmak için çalışmaya devam ettiklerinin altını çizdi.Yemekte bir konuşma yapan Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Özen, “Yüzde 40 ila yüzde 69 çalışmayan bir engellinin aldığı maaş 1.811 TL’dir. Yüzde 70 ve üzeri bir engelli vatandaşın aldığı maaş ise 2 bin 874 TL’dir. Yani bu vatandaşımız günlük 74 lirayla geçinmek zorunda. Reçetelerimize tekerlekli sandalye, beyaz baston, işitme cihazı yazıldığında bunun ç…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ