“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZLE AYNI ÇİZGİDE YÜRÜMEK İSTİYORUZ” « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZLE AYNI ÇİZGİDE YÜRÜMEK İSTİYORUZ”

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU GÖRME ENGELLİ ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZLE AYNI ÇİZGİDE YÜRÜMEK İSTİYORUZ”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu  “7-14 Ocak Beyaz Baston ve Görme Engelliler Haftası” nedeniyle görme engelli öğrencileri ziyaret etti.

Şehit İsa Yüksel ilkokulun görme engelliler sınıfını ziyaret eden Başkan Şenlikoğlu, öğrencilerle yakından ilgilenirken, Okul Müdürü Harun Karabörk ve öğrenciler BaşkanŞenlikoğlu’na çiçek taktim edip toplu fotoğraf çektirdiler.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu daha sonra engelliler sınıfında öğrencileri tek tek kucaklayarak sohbet edip onlarla yakından ilgilenirken kendilerine beyaz baston ve sesli kütüphane hediye etti. Ardından ise öğrenciler hazırlamış oldukları hoşgeldin konuşmasını ve şiirini okudular.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada: “Görme engelli arkadaşlarımızın neler hissettiğini bizde hissedip, her zaman onlara destek vermeye gayret edeceğiz.” diyerek şunları kaydetti:

“Engellilerin önündeki engelleri kaldırmak için yapmış olduğumuz çalışmalarla daha güzel yarınlar için bir şeyler yapmak, onlar ile aynı çizgide yürümek istiyoruz. Sağlıklı olan her bireyin aynı zamanda bir engelli adayı olduğu gerçeğinden hareketle görme engelli vatandaşlarımızın hayata tutunmaları sağlanmalı ve toplumsal yaşamın her alanında var olabilmeleri için tüm engeller kaldırılmalıdır. Engellilerin yaşadıkları sorunlara kalıcı çözümler üretilmesi, toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkün olacaktır. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılmalarını ve daha iyi yaşam koşullarına kavuşabilmelerini sağlamak amacıyla çeşitli alanlarda çalışmalar yapıyoruz.”