“EMRİN OLUR SULTANIM, SEN NE DERSEN YAPARIZ(!)…” « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

“EMRİN OLUR SULTANIM, SEN NE DERSEN YAPARIZ(!)…”

DEREBAHÇELİ/ALİ KAYIKÇI

 

                               “EMRİN OLUR SULTANIM, SEN NE DERSEN YAPARIZ(!)…”

                 (“Eğer Suriye’den çıkmazsanız size yaptırım uygularız!” diyen “AB”ye bir “Taşlama”)

 

*  “AP Genel Kurulu’ndan çıkan kararda, Türk askerlerinin Afrin’den çekilmesi istendi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Türkiye’ye Avrupa Parlamentosunun söyleyebileceği hiçbir sözü yoktur ve bu sözlerin hepsi de bizim bir kulağımızdan girer, öbüründen çıkar’ dedi.” (Basın: 16.03.2018)

*  “Sekiz senedir Suriye’de oluk oluk kan akıyor. En az bir milyon insan hayatını kaybetti. Ey Avrupa, bugüne kadar kılını kıpırdatmadın. Sen ikiyüzlüsün Avrupa! Yüz yıl önce böldüğün ülkeleri tekrar parçalıyorsun.” (İsmail Kapan-Türkiye Gazetesi; 12.10.2019, sy. 11)

 

S

aygıdeğer Okuyucularımız!..

Bilindiği üzere “Barış Pınarı Harekâtı”mızı içine bir türlü sindiremeyen, ancak bünyesine kabul ettiği “PKK/PYD/FETÖ” gibi terör örgütleri sebebiyle de fıkır fıkır kaynayan Avrupa Birliği (AB) bize “Ekonomik Ambargo” koymaktan, “silâh” vermemekten… bahsetmekte ve bilcümle “haşarat takımına” ise arka çıkmayı sürdürmektedir.

“Gazeteci-Yazar Sn. İsmail Kapan”ın dediği gibi; “Avrupa, ey Avrupa! Nedir bu ikiyüzlülük, nedir bu rezillik?.. 20. Yüzyılın başında, gizli kapaklı anlaşmalarla (Sykes-Picot) parça parça bölüp paylaştığın toprakları, hiç rahat bırakmadınız. Bugün daha da küçük parçalara bölmek için işbaşındasınız. (…)

Ey Fransa, ey suç işlemiş çocuk gibi ürkek yüzlü Macron, senin derdin ne? Bak senin devletinin sicili o kadar bozuk ki… Daha dün Cezayir’de bir milyon insanı katlettiniz… Ruanda’da aynı şeyi yaptınız ve o topraklar hâlâ kan kokuyor kan! Sen şimdi ikide bir kanlı terör örgütünü sarayında ağırlayarak ne yapmak istiyorsun?

Ey Almanya, ey iki dünya savaşının başaktörü; geçmiş sömürgeciliğini inatla devam ettirmek için, sen ne haltlar karıştırıyorsun? Güya Kürtler üzerinden Orta Doğu’ya bir pabuç atmak için, yıllardan beri kanlı terör örgütünü her türlü besliyorsun… Bunu bilmiyor muyuz sanıyorsun? Anlaşılan tarihten hiç ders çıkarmamışsın…

Ey Belçika, ey devlet vasfı bile giderek tartışma konusu olan küçük ülke, sen ne yaptığını sanıyorsun! Senin geçmişin o kadar kapkara ki… Meselâ Kongo’da insanlık drışı şartlarda çalıştırdığın kölelerin ellerini kollarını kesmek gibi bir vahşetin failisin. Sen şimdi kime hak-hukuk dersi vermeye kalkışıyorsun ha?..

Ey Polonya, unuttun mu; Osmanlı, Lehistan’a hak ettiğinden çok daha fazla kol kanat germişti. Sen şimdi açıkça nankörlük yapıyorsun. Ne için ve kim için bu zillete düşüyorsun?..” diye sorarken biz de O’na can-ı gönülden katılıyor ve de önce “Akasyamhaber.com” adlı bir İnternet/Genelağ Sitesinde 21.03.2018 tarihinde, sonrasında ise “…Ve ‘Millet Destanı Yazdı’, Düny’âlem de Gördü/4” adını taşıyan (Samsun, Nisan 2019) adını taşıyan eserimizin 435’inci sayfasında yer alan bir destan/şiirimizle tekrar haykırarak diyoruz ki:

 

“Ulu Hakan AB”miz, “Fermanı’nı buyurdu”:

“Afrin’e girme!” dedi, “Dünyâ âlem” duyurdu;

“Tuna” köpürdü yine, sanmayın “su uyurdu!..”

“Emrin olur Sultanım, Sen ne dersen yaparız(!)…”;

“İstersen İstavroz çık, biz Haç’a da taparız(!)…”

 

“Ulu Hakan AB”miz,”Brüksel”den ses verdi;

“BOP Aşkına” konuştu, “Müslim”e nefes verdi;

“PKK” afkurdukça, “altına halı” serdi!..

“Emrin olur Sultanım, Sen ne dersen yaparız(!)…”;

“İstersen İstavroz çık, biz Haç’a da taparız(!)…”

 

“Ulu Hakan AB”miz, ne “Mithad’lar” besledi;

“FETÖ”ye selâm çaktı, “15 Temmuz” süsledi;

“İttihat’çı kafa” çok, “Avro”yla kafesledi!..

“Emrin olur Sultanım, Sen ne dersen yaparız(!)…”;

“İstersen İstavroz çık, biz Haç’a da taparız(!)…”

 

KAYIKÇ’Ali “O Devir”, gerilerde kaldı bak;

“Piyer Lermit” geberdi, eşeği oldu salak;

Onların “Mirasçısı”, “Dangalaktan Dangalak!..”

“Kervan yürür ey AB, Afrin bayram” yaparız;

Biz “Hilâl Askeri”yiz, sanma yoldan saparız!..”