Eksi halinden eser yok, kilolarından ve hastalıklarından kurtuldu! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Eksi halinden eser yok, kilolarından ve hastalıklarından kurtuldu!

Eksi halinden eser yok, kilolarından ve hastalıklarından kurtuldu!

Obezite cerrahisinde büyük başarı, 250 kilodan 90 kiloya düştü!

Fazla kiloya bağlı olarak şeker, tansiyon, kollestrol gibi bir çok sağlık sorunları ile yıllardır boğuşan Emine Göçer, Büyük Anadolu Hastanesi Obezite, Metabolik ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Volkan Kınaş tarafından gerçekleştirelen operasyon ile sağlığına kavuştu. Göçer, ameliyat sonrasındaki süreçte 250 kilo’dan 90 kiloya düştü, sağlık sorunlarından da kurtuldu.

Büyük Anadolu Hastaneleri Metabolik Cerrahi ve Obezite Merkezi şifa dağıtmaya devam ediyor. 22 yıllık tecrübesi, güçlü yönetim, bilinen ve tercih edilen akademik hekim ve sağlıkçı kadrosu, güler yüzlü personeli ile yola çıkan Büyük Anadolu Hastaneleri, bugün sadece yurt içinden değil, yurt dışından dünyanın 28 farklı ülkesinden gelen misafirlerine umut olan Büyük Anadolu Hastaneleri Metabolik Cerrahi ve Obezite Merkezi, koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerini, tıbbın ulaştığı en üst kalitede, güvenle sunuyor.

ALANINDA UZMAN İSİM
Bu anlamda bugüne kadar binden fazla çeşitli ameliyatlar yapan alanında uzman bir isim olan Büyük Anadolu Hastanesi Obezite, Metabolik ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Volkan Kınaş, obezite, tüp mide operasyonları ile çok sayıda hastayı hem kilolarından hemde hastalıklarından kurtardı.
Op. Dr. Volkan Kınaş’ın bu hastalarından biride İstanbul’dan gelen 50 yaşındaki Emine Göçer.
Göçer, 250 kilo ile Büyük Anadolu Hastanesi Obezite, Metabolik ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Volkan Kınaş’a tedavi olmak için geldi. Kendisi kiloyla birlikte şeker, tansiyon, kollestrol, uyku apnesi gibi bir çok sağlık sorununu yıllardır çekmekteydi. Göçer’e obezite, tüp mide cerrahisi ile yapılan tedavi sonrası sağlığına kavuştu.
90 kiloya kadar düşen Göçer, ayrıca yaşadığı sağlık sorunlarından da kurtuldu.

ESKİ HALİNDEN ESER YOK!
Ameliyatı olmadan önce korkularının olduğunu dile getiren Emine Göçer, “Ameliyat öncesi korkularım vardı. Kilolarıma bağlı olarak sağlık sorunları da yaşıyordum. Çevreminde etkisi ile ameliyat olmaya karar verdim. Yaptığım araştırmalarda bu alanda uzman isim olan doktorum Volkan Kınaş beye ulaştım ve Samsun’a geldim. Yapılan muayene sonrası doktorumuz bilgi bilgilendirdi ve süreci anlattı. Operasyonu oldum. Kısa süren alemiyatımızın ardından kendime geldim ve yürümeye başladım. Ameliyat  sonrası doktorumuzun da bütün tavsiyelerine uyarak 250 kilo dan 90 kiloya düştüm. Hastalıklarıma bağlı olarak kullandığım ilaçları bıraktım. Sağlık sorunlarımda ortadan kalktı. Yeni doğmuş gibiyim, yeni halimi görenler gözlerine inanamıyor. Eski halimden eser kalmadı, bu sorunları yaşan herkese tavsiye ediyorum, gelsinler tedavilerini olsunlar. Sağlığıma kavuşturduğu için doktorum Op. Dr. Volkan Kınaş beye, ekibine ve Büyük Anadolu Hastanelerine teşekkür ediyorum. ” dedi.

OBEZİTE TEDAVİSİNDE MUTLAKA UZMAN DESTEĞİ ALIN
Op. Dr. Volkan Kınaş ise, “Obezite günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Fazla kilolar ile birlikte ortaya çıkar sağlık sorunları hayati tehlike oluşturmaktadır. Bu anlamda kişi spor yada diyet yapsa bile fazla kilolarından kurtulamıyorsa mutlaka uzman desteği almalı ilaç tedavisi yetersiz kalıyor ise cerrahi yöntemede başvurulmalıdır.
Günümüzdeki teknolojik gelişmeler, edinilen tecrübeler ve uzman ellerde yapıldığı takdirde, obezite ameliyatındaki riskler minimüm seviyelerine düşmektedir. Kulaktan dolma bilgiler değil, doktorunuzun vereceği bilgiler ışığında hem kilolardan hemde buna bağlı olarak gelişen sağlık sorunlarından kurtulabilirsiniz.  Bu nedenle obezite ameliyatıyla ilgili hatalı ve eksik bilgilerin giderilmesi için mutlaka doktorunuz ile konuşun.” diyerek sözlerine son verdi.
Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Meydan Şubesinde hasta kabülüne devam eden Op. Dr. Volkan Kınaş’a +90 546 773 73 44 numaradan ulaşabilirsiniz.