‘Dünya Çocukları Atamızın İlk Adımını Attığı Tütün İskelesine Coşkuyla Yürüdü’  « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

ANZER ATOM ŞİFA KARIŞIMI

EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

‘Dünya Çocukları Atamızın İlk Adımını Attığı Tütün İskelesine Coşkuyla Yürüdü’ 

‘Dünya Çocukları Atamızın İlk Adımını Attığı Tütün İskelesine Coşkuyla Yürüdü’

Vali  Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak Hanımefendi, TRT Genel Müdürlüğü Televizyon Daire Başkanı Ahmet Muhsin Yıldırım, protokol üyeleri ve 39 ülkeden ilimize gelen dünya çocukları, Samsunlu çocuklarımız ve öğrencilerin yoğun katılımı ile, 15.04.2019 Pazartesi günü saat 13.30’da 19 Mayıs 1919’un 100. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği Yürüyüşü’ne katıldı.

Yoğun katılımın olduğu yürüyüş Sevgi Kafe’den başlayarak, Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarının 19 Mayıs 1919 tarihinde Milli Mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a gelerek ilk ayak bastıkları Tütün iskelesinde sona erdi.

41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği Yürüyüşü’nde dünya çocukları geleneksel kıyafetleri ve ellerindeki kendi ülke ve Türk bayraklarıyla renkli görüntüler oluşturdu.

41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği Yürüyüşüne denizden Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığına ait 2 gemi, 3 bot ile 2 helikopter, Samsun Yelken Kulübüne ait 15 yelkenli ile bir bot, balıkçı barınağından 10 kayık, Samsunport Limanı’ndan 2 römorkör ve İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bir deniz polisi ve dalgıçlar da destek verdi.

Valimiz Sayın Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak Hanımefendi’nin katılımları ile gerçekleşen 41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği Yürüyüşü’ne ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, TRT yetkilileri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, 39 ülkeden ilimize gelen dünya çocukları, Samsunlu çocuklarımız, öğrenciler ve aileleri katıldı.