DOSTHANE KONUŞMALARI’NDA “KUDÜS” KONUŞULACAK! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

DOSTHANE KONUŞMALARI’NDA “KUDÜS” KONUŞULACAK!

DOSTHANE KONUŞMALARI’NDA “KUDÜS” KONUŞULACAK!

 

Dost Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin (DOSTDER) Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yürüttüğü proje çerçevesinde kapılarını okurlara ve kitap dostlarına açan Dosthane Kitap Kahve, programlarına Dosthane Konuşmaları ile devam ediyor.

 

Dosthane Kitap Kahve, Dosthane Konuşmaları’nın ikinci programında konuklarını kadim şehrimiz Kudüs’ü tefekküre çağırıyor!

 

Kudüs bizim için neyi ifade ediyor?
Kudüs bizim için sadece bir şehir midir?
Kudüs neden sürekli gündemimizde olmalı?

 

Yolcu Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ömer İdris Akdin’in katılımı ve sunumlarıyla gerçekleşecek olan “Kudüs Bizim Neyimiz Olur?” başlıklı oturumla Dosthane Konuşmaları devam ediyor.

 

Tüm halkımız davetlidir.

 

Ömer İdris AKDİN Kimdir?

Yolcu Dergisi Genel Yayın Yönetmeni.

Öykü ve denemelerini; Morgun Son Delikanlısı, Yol ve Kavil, Gerisi Hikaye, Kara Yazılar, Hasar Tespiti adlı kitaplarında yayınladı. Tarihte Rumlar ve Ermeniler, Gelişim Sürecinde Avrupa Birliği ve Türkiye, Mülakat-Yaşayan Edebiyat adıyla editoryal çalışmalar yaptı.

Dünyanın birçok yerinde çektiği fotoğrafları “Yaşamın kıyısında İnsan” adıyla sergiledi.

Gezgin ve yardım gönüllüsü olarak birçok ülkeye seyahatler yaptı. “Benim Adım Kudüs” adıyla ülkenin değişik illerinde 100’ün üzerinde konferans verdi. Halen yaşıyor.

 

 

Ne Olmuştu?

 

Dosthane Kitap Kahve, 10  Mart 2019 tarihinde Dursun Ali Tökel (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi), Fikret Uslucan (Giresun Üniversitesi) ve Şaban Sağlık’ın (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi) “Okumak Kendini Bilmektir”başlıklı sunumlarıyla kapılarını okurlara açmıştı.

 

Dosthane Kitap Kahve Hakkında

 

Dosthane Kitap Kahve, kitapseverlerin ücretsiz kitap okuyup çay içebileceği, kitap okuma gruplarına katılarak kitap müzakere edebileceği, sinema okumaları ve müzakerelerine katılabileceği, akademisyen ve yazarlarla buluşup, söyleşi ve sohbet yapabileceği, , müzik dinletileri ve daha bir çok programa katılacağı yeni nesil bir kütüphanedir.