SON DAKİKA

DOSTHANE KONUŞMALARINDA “İKTİSAT, SİYASET, EDEBİYAT” KONUŞULACAK!

DOSTHANE KONUŞMALARINDA "İKTİSAT, SİYASET, EDEBİYAT" KONUŞULACAK!
Dosthane Kitap Kahve, Dosthane Konuşmaları'nın sekizinci programını "İktisat, Siyaset, Edebiyat" konusuna ayırıyor.
Bu üç alanın disiplinler arası yaklaşımla ele alınacağı program, İstanbul Şehir Üniversitesi'nden Mustafa Özel'in sunumuyla, 20 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 14.00'te Dosthane Kitap Kahve'de gerçekleşecek.
Tüm halkımız davetlidir.
Mustafa ÖZEL Kimdir?
Ağrı’da doğdu (1956). Naci Gökçe Lisesi (1974) ve Boğaziçi Üniversitesi İİBF mezunudur (İktisat, 1980). İstanbul Bankası, Türkiye Dış Ticaret Derneği, Ülker, Çilek, Bisav ve Müsiad gibi kurumlarda yöneticilik/danışmanlık yaptı. Marmara Üniversitesi’nden Yüksek Lisans ve Doktora dereceleri aldı (İktisat Tarihi, 1991/99). Dergâh, İzlenim, Anlayış, Nihayet ve Arka Kapak dergilerinde yazdı. İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesidir.
Başlıca eserleri şunlardır:
Roman Diliyle İktisat, Roman Diliyle Siyaset, Stratejik Liderlik, Yöneticilik Dersleri, Yönetebilen Türkler & 12 Girişimciden 144 Ders, Amerikan Yüzyılının Sonu (Türkiye Yazarlar Birliği 1993 Fikir Ödülü), Birey, Burjuva ve Zengin, Piyasa Düşmanı Kapitalizm, Niteliğin Egemenliği, İstikbal Köklerdedir, Tarih Risaleleri, İktisat Risaleleri, Yöneticilik Dersleri, Liderlik Sanatı, Etkici Yönetici, Medeniyet ve Modernlik, Aklı Karışıklar İçin Kılavuz (Schumacher’den çeviri. 1990 Türkiye Yazarlar Birliği Tercüme Ödülü), Medeniyet ve Kapitalizm (Braudel’den çeviri), Jeopolitik ve Jeokültür (Wallerstein’den çeviri).
Ne Olmuştu?
Dosthane Kitap Kahve, 10 Mart 2019 tarihinde Dursun Ali Tökel (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi), Fikret Uslucan (Giresun Üniversitesi) ve Şaban Sağlık’ın (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi) “Okumak Kendini Bilmektir” başlıklı sunumlarıyla kapılarını okurlara açmıştı. Dosthane Konuşmaları'nın ikincisi "Kudüs Bizim Neyimiz Olur?" 16 Mart 2019 tarihinde, üçüncüsü "İsmet Özel: Şair ve Şiiri" 23 Mart 2019 tarihinde, dördüncüsü "Doğu Türkistan'ın Dünü, Bugünü" 30 Mart 2019 tarihinde, beşincisi "Türk Edebiyatında İki Üstat: Necip Fazıl Kısakürek ve Sezai Karakoç" 3 Nisan 2019 tarihinde, altıncısı "İsmet Özel: Düşünce Evreni" 6 Nisan 2019 tarihinde, yedinci program "Dosthane Klasik Türk Mûsîkîsi Dinletisi" başlığıyla 13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşmişti.
Dosthane Kitap Kahve Hakkında
Dosthane Kitap Kahve, kitapseverlerin ücretsiz kitap okuyup çay içebileceği, kitap okuma gruplarına katılarak kitap müzakere edebileceği, sinema okumaları ve müzakerelerine katılabileceği, akademisyen ve yazarlarla buluşup, söyleşi ve sohbet yapabileceği yeni nesil bir kütüphanedir.
Bu Fotoğraf 23 views kez görüntülenmiştir.

BU AY ÇOK OKUNANLAR