Dikkat sağlık sorununuz nörolojik olabilir? « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Dikkat sağlık sorununuz nörolojik olabilir?

Büyük Anadolu Hastaneleri Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Osman Demir, bazı hastaların sağlık sorunlarının hangi alanı kapsadığını bilmeden farklı yöntemler uygulayarak çözüm bulmaya çalıştığını bunun da, sorunun daha farklı boyutlara taşındına dikkat çekti.

Başımız ağrıdığında hemen hemen herkesin yaptığı ilk iş ağrı kesici almaktadır. Aslında kendimize yararlı olabileceğini düşündüğümüz bu durum farklı sağlık sorununa sebep olabilir, hatta tetikleyebilir.
Büyük Anadolu Hastaneleri Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Osman Demir, bazı hastaların sağlık sorunlarının hangi alanı kapsadığını bilmeden farklı yöntemler uygulayarak çözüm bulmaya çalıştığını bunun da, sorunun daha farklı boyutlara taşındına dikkat çekerek, baş ağrısı, baş dönmesi, el-kol ve bacak-ayaklarda uyuşma-kuvvetsizlik, bayılma, görme bozuklukları, istemsiz hareketler, kasılmalar, ellerde titreme, unutkanlık, uyku bozuklukları gibi sorunların nöroloji bölümünün ilgilendiğini mutlaka bu sağlık sorunlarında ilgili doktora görünülmesi gerektiğini söyledi.

Nöroloji nedir?
Nöroloji, beyin, kan damarları, kaslar ve sinirleri içeren sinir sistemi bozuklukları ile ilgilenen tıbbın dalıdır.
Beyin, omurilik ve sinirler sinir sistemini oluşturur. Birlikte vücudun tüm çalışmalarını kontrol ederler. Sinir sisteminizin bir kısmında bir şeyler ters gittiğinde, hareket etme, konuşma, yutma, nefes alma veya öğrenme konusunda sorun yaşayabiliriz. Nöroloji alanında çalışan hekime nörolog adı verilir.
Baş ağrısı, baş dönmesi, el-kol ve bacak-ayaklarda uyuşma-kuvvetsizlik, bayılma, görme bozuklukları, istemsiz hareketler, kasılmalar, ellerde titreme, unutkanlık, uyku bozuklukları gibi sorunlarınız için uzman bir nöroloğa başvurmanız hayati önem taşımaktadır.” diyerek sözlerine son verdi.

Dikkat sağlık sorununuz nörolojik olabilir?

Dikkat sağlık sorununuz nörolojik olabilir? Büyük Anadolu Hastaneleri Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Osman Demir, bazı hastaların sağlık sorunlarının hangi alanı kapsadığını bilmeden farklı yöntemler uygulayarak çözüm bulmaya çalıştığını bunun da, sorunun daha farklı boyutlara taşındına dikkat çekti. Başımız ağrıdığında hemen hemen herkesin yaptığı ilk iş ağrı kesici almaktadır. Aslında kendimize yararlı olabileceğini düşündüğümüz bu durum […]