“DEVLETİMİZ 18 YILDIR MİLLETİMİZİN YANINDA” « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

“DEVLETİMİZ 18 YILDIR MİLLETİMİZİN YANINDA”

BAŞKAN AKSU, MİLYONLARCA KİŞİYİ İLGİLENDİREN VERGİ VE PRİM BORÇ YAPILANDIRMASI YASASINI DEĞERLENDİRDİ…

“DEVLETİMİZ 18 YILDIR MİLLETİMİZİN YANINDA”

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren ve 500 milyar TL’yi bulan vergi ve prim borç yapılandırmasıyla ilgili yasa Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girererken AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, gelir, kurumlar, KDV, ÖTV, MTV, gümrük vergileri, emlak, çevre temizlik vergileri, ceza ve gecikme faizleri, prim borçları, köprü ve trafik cezaları, öğrenim kredisi borcu, kamunun kira alacakları, TOBB-TESK-Barolar Birliği aidatları, çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifleri’ne olan borçları ile orman köylülerinin kredi boçlarının yasa kapsamında yapılandırılacağını bu fırsattan yararlanmak isteyenlerin 31 Aralık 2020’ye kadar ilgili kurumlara başvurmaları gerektiğini söyledi.

Vergi ve prim borç yapılandırmasında sürecin başladığına dikkat çeken Başkan Ersan Aksu, “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ve onayıyla hükümetimiz tarihi bir adım daha attı. Dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde devletimiz, hem ekonomik olarak hem de tüm vatandaşlarının sağlığı ve refahı için bugüne kadar gerekli tüm adımları attı, atmaya da devam ediyor. 18 yıldır attığımız her adım da, yaptığımız her reformda, hayata geçirdiğimiz her projede ve sayısız yasa düzenlemesinde olduğu gibi daima milletimizi düşündük. Şimdi ise Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı yapılandırmalarından biri olarak hayata geçirilen bu düzenlemeden yaklaşık 4 milyon vatandaşımız faydalanabilecek.

Süreç kısa süre önce başlamasına rağmen vergi ve prim boçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlarımız vakit kaybetmeden başvurularını yapıyor. Bu düzenleme vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlıyor. Devletimizin şefkat ve yardımsever eli milletimizin üzerinden hiçbir zaman eksik olmadı” dedi.