Deveci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Resim Açıklaması
Resim Açıklaması

GÜNDEM, SİYASET

Deveci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Atakum Belediye Başkanı Av. CemilBaşkan Deveci, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“23 Nisan 1920’de açılan ilk Millet Meclisi’nin 103’üncü, 23 Nisan’ın çocuklara armağan edilişinin 94’üncü yıldönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu dönemde, geleceğe dair umutlarımız ve heyecanımız her zamanki gibi canlı.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz öngörüsü, çocuklarımıza ve gençlerimize olan sonsuz güveni, dünyada ilk kez bir çocuk bayramını kutlamanın emanetini de bizlere bırakmış oldu. Atamızın tüm emanetleri gibi, bayramımızı da sonsuza dek yaşatma kararlılığımız artarak devam etmektedir.

 

Bu cennet vatan, özgürlük, bağımsızlık ve egemenlik hakkı; bizlere atalarımızdan miras kalan emanetlerdir. Bu büyük emanetleri taçlandırma yolunda ilk günden beri en önemli hedefimiz ise ülkemizi ve milletimizi gelişmiş medeniyetler seviyesine çıkarmaktır.

 

Bizlere düşen büyük sorumluluk ise bir kez daha egemenliğimize ilk günkü heyecanla sahip çıkmak ve çocuklarımıza pırıl pırıl ve özgür bir ülke bırakmak için var gücümüzle çalışmaktır.