DEMİRTAŞ ATA SPORU GÜREŞİ HER ZAMAN ÖNEMSİYORUZ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Başkan Sandıkçı’dan Çağrı

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ

DEMİRTAŞ ATA SPORU GÜREŞİ HER ZAMAN ÖNEMSİYORUZ

İLKADIM’LI GÜREŞCİ ABDULLAH ÜREN TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

BAŞKAN DEMİRTAŞ ATA SPORU GÜREŞİ HER ZAMAN ÖNEMSİYORUZ

Afyonkarahisar’ın ev sahipliğinde U11-U13 Türkiye Serbest/Grekoremen Güreş Şampiyonası katılım sağlayan İlkadım Belediyesi GSK güreş takımı güreşçisi Abdullah Üren Türkiye üçüncüsü oldu.

Güreş severlerinde yakında takip ettiği büyük güreş organizasyonuna 81 ilden yaklaşık 246 takım, 2 bin sporcu katılım sağladı. Karşılaşmalarda ilk gün serbest stilde 430, grekoremen stilde ise 314 sporcu 6 farklı minderde mücadele etti. 5 gün boyunca süren birbirinden çekişmeli maçlara sahne olan Çiğiltepe ve Tınzatepe Spor Salonu’ndaki Şampiyonada İlkadım Belediyesi güreşçilerinden 48 KG güreşen Abdullah Üren Türkiye 3’üncüsü ,44 KG Emirhan Gültekin ve 62 KG Ata Lütfü Gültekin Türkiye 5’incisi olarak Milli Takım kampına gitmeye hak kazandı. Kazanan takımlara, sporculara ve en centilmen antrenöre kupaları ve madalyaları; Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen tarafından takdim edildi.

“Sporcularımızdan kupa madalya bekliyoruz”

İlkadım Belediyesi Spor Kulübü güreşçilerini başarılarından dolayı kutlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”Ata sporu olan güreşi her zaman önemsiyoruz. Bu spor dalımız şehrimiz için  önemli. Güreşçilerimizin yapılan müsabakalarda derece alması bizi gururlandırdı. Başarılı sporcu ve kulübümüze belediye olarak elimizden gelen desteğimizi sürdüreceğiz. Bu bağlamda, başta sporcular olmak üzere, bunlara emek vererek yarışmalara hazırlayan antrenör ve yöneticiler ile çocuklarını spora yönlendiren ailelerini kutluyorum. Sizlerden ilerleyen zamanlarda çok daha fazla madalya ve kupalar bekliyorum” dedi.