“Deltada Öğreniyorum” Projesi Toplantısı Yapıldı « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

“Deltada Öğreniyorum” Projesi Toplantısı Yapıldı

“Deltada Öğreniyorum” Projesi Toplantısı Yapıldı

19 Mayıs Üniversitesi Genel Sekreteri Doç.Dr. Menderes KABADAYI,İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,19 Mayıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Fatma Gönül SOLMAZ ve Bil Okulları ortaklığında “Maarif Hareketi” kapsamında gerçekleşecek olan “Deltada Öğreniyorum” projesinin açılış programı Samsun 19 Mayıs Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.Programa Sayın Valimiz Osman KAYMAK’ın eşi Emine KAYMAK , İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN,İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim AKMEŞE,Özel Bil Okulları Kurucusu Turan ARSLAN ve projeye paydaş okullarının idareci ve öğrencileri katıldı.

19 Mayıs Üniversitesi Genel Sekreteri Doç.Dr. Menderes KABADAYI , projeyi ilk okuduğunda çok heyecanlandığını , öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmaları ve deneyimleyerek,gözlemleyerek öğrenmeleri için böyle sosyal projelerin her zaman içinde bulunmaktan gurur duyduğunu belirtti. Kendi öğrenciliğinden örnekler vererek öğrencilerle sohbet etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN “İletişim kanallarının geliştiği günlerde, öğrenme kanalları da çeşitlendi .Öğrencilerimiz görerek , dokunarak ve gözlemleyerek öğrenmeli.Öğrenciler sınıflarda ‘Kaç kuş çeşidi var?’ sorusunu ezbere söylemek yerine gördüklerini hatırlayarak cevap vereceklerdir.Soran,sorgulayan ve akıl eden nesiller yetiştireceğiz.”  dedi.  19 Mayıs Lisesi müzesinin gezilmesinin ve toplu fotoğrafların ardından açılış programı sona erdi.