DAĞCILARDAN KAPIKAYAFEST’E TAM NOT « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Dün Başardılar, Bugün Neden Olmasın? Projesi

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET, TEKNOLOJİ

DAĞCILARDAN KAPIKAYAFEST’E TAM NOT

DAĞCILARDAN KAPIKAYAFEST’E TAM NOT

Bafra Belediyesi tarafından düzenlenen ve 25-29 Temmuz tarihleri arasında bu yıl ikincisi yapılan Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivaline katılan Dağcılardan organizasyona tam not.
DAĞCILAR BAFRA’DA BULUŞTU
Orta Karadeniz bölgesinden ve İstanbul’dan 5 farklı kulüp festival dağcılık branşında gönüllü olarak görev aldığı festivalde izlenimleri oldukça güzel oldu. Festivale çok büyük ilgi gösteren Dağcılık kulüpleri görevli ve bireysel olmak üzerek kırkını buldu. Dağcılık Branşımızdaki Faaliyetleri ve Kamp alanı sorumluğunu yürüten görevli kulüpler olan Anadak Anadolu Dağcılık, Samdak Samsun Dağcılık Gerdak Gerze Dağcılık, Omdak Ondokuzmayıs Dağcılık Tikdak Tilki Dağcılık) katıldı.
BÜYÜK BİR İLGİ VARDI
Otuza yakın görevli dağcı ve yüz eli  kulüp üyesiyle birlikte faaliyetlerine katılan beş yüz sporcunun uyum içerisindeki çalışmaları takdirle izlendi. İki yıldır Kapıkayafest Organizasyon Komitesi Dağcılık Komite Başkanı olan Milli Dağcı Şükrü Gün’ün Bafralı oluşu dağcılık etkinliğe olan ilginin artmasına vesile oldu. Kamp alanı olarak Taşbaşı, Seyir Terası, Tepe Dağcılık belirlenen noktada bin çadır bulunuyordu. Kapıkayafest’te toplam beş farklı rotada Doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. beş yüze yakın katılımcı iştirak etti. Kamplarımızda 6 aylık bebekten, 80 yaşına kadar katılımcı aynı heyecanı yaşadı.
Köksal ÖNER
şokhaber.net