D8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Toplansın da Yeniden Refah Partisi Atakum İlçe Başkanlığı olarak yerimizi aldık « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Başkan Sandıkçı’dan Çağrı

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ

D8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Toplansın da Yeniden Refah Partisi Atakum İlçe Başkanlığı olarak yerimizi aldık

Erbakan hocanın Başkan olduğu dönemde kurulan D8 şimdiler de D-8 teşkilatı zamanlama ve planlama olarak çok büyük potansiyele sahip olarak kurulmuştur. Fakat yapılan planlar hayata geçirilememiş ekonomik işbirliği kağıt üzerinde kalmış vücut bulamamıştır. Ortaya konulan hedeflerin doğruluğunu ve gerçekçiliğini Çin örneği açıkça göstermektedir.

Son durumuyla D-8 teşkilatı adım atamayan pratikten uzak ve sadece hedefleri aşağı yönlü revize eden bir yapıya dönüşmüşken, Çin D-8’in ortaya koyduğu hedefleri kendi lehine tek taraflı başarmış görünmektedir. Bu durum iş işten geçtiğini veya trenin kaçırıldığı anlamına gelmemektedir. Eğer istenirse, buna bağlı olarak gerekli hassasiyet ve önem gösterilirse D-8 teşkilatı çok kısa sürede en fazla üretim yapan ülkeler sıralamasında ilk üçte yerini alabilir. Her şey hazır olmasına rağmen eksik olan tek şey ülkelerin gerekli iradeyi göstermiyor olmalarıdır. Buda her an oluşabilir ve de oluşmak zorundadır. Aksi takdirde tüm D-8 ülkeleri kaybedecektir.

D8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 25. Yıl zirve toplantısı geleneksel balkon fotoğrafında Yeniden Refah Partisi Atakum İlçe Başkanlığı olarak yerimizi aldık

Zirvede konuk olan Osmanlı Padişahlarım dan Cennet mekan Abdülhamit Han Hz 3. Kuşak torunu Ertuğrul Osman Osmanoğlu ve 4. Kuşak Torunu Abdulhamid Kayıhan Osmanoğlu İle yan yana gelme fırsatımız beni çok mutlu etti .

Osmanlı Torunu , Cumhuriyetin çocuğu olmak İle gurur duyuyorum

D8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel sekreteri Isiaka Abdulkadir Imam ile ayak üstü sohbet etme imkanı buldu