CUMHURİYET BAYRAMI’NIN 95. YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARINA TÜM HALKIMIZI DAVET EDİYORUM’ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

CUMHURİYET BAYRAMI’NIN 95. YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARINA TÜM HALKIMIZI DAVET EDİYORUM’

 Vali Osman Kaymak, Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yıldönümünde ilimizde gerçekleştirilecek kutlama programı hakkında bir açıklama yaptı.

Vali Osman Kaymak yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıldönümüne ulaşmış olmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Milli birlik ve beraberliğimizin simgesi olan Cumhuriyet Bayramımız, tüm yurtta olduğu gibi kurtuluşa va kuruluşa giden yolda ilk adımın atıldığı Samsunumuzda da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

28 Ekim 2018 Pazar günü saat 13.30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacak olan kutlama etkinlikleri, saat 13.45’te Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayıp, DSİ 7. Bölge Müdürlüğü önünde son bulacak olan Cumhuriyet Yürüyüşü’yle devam edecek. Aynı gün akşam saat 20.00’de, Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri’ sunulacak.

29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 10.00’da Valilik binasında bulunan ‘Yaşayan Atatürk Salonu’nda tebrikat töreni yapılacak olup, saat 10.30’da Batıpark İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları Stadı’nda kutlama programı gerçekleşecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında aynı gün akşam saat 18.30’da, Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nda Valiliğimiz tarafından Cumhuriyet Resepsiyonu verilecek.

Ayrıca yine aynı akşam saat 20.00’da, Samsun Devlet Opera ve Balesi Korosu ve Orkestrası tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Cumhuriyet Bayramı Konseri’ sunulacak.

Tüm Samsunlu hemşehrilerimi büyük bir coşkuyla kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yıldönümü Etkinlikleri ve 28 Ekim pazar günü  şanlı bayraklarımızla gerçekleştireceğimiz Cumhuriyet Yürüyüşümüze davet ediyorum.

Bu vesileyle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimiz ile gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.