ÇOK YÖNLÜ BİR SANATÇI OKTAY ZERRİN « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

ÇOK YÖNLÜ BİR SANATÇI OKTAY ZERRİN

ÇOK YÖNLÜ BİR SANATÇI OKTAY ZERRİN

Samsun Ayvacık doğumlu; Bafralı ve kızının işi nedeniyle, 5 yıldır Samsun AtakumTürkiş’ te ikâmet eden emekli öğretmen,şair, yazar ve gazeteci Oktay ZERRİN, Samsun ve Bafra Yerel gazetelerinde de köşe yazılarına devam ediyor.

Oktay Zerrin; bu güne kadar Bafra ilçesinde yayınlanan Altınova, Yenigün gazeteleri ie Bafra merkezli ve internetten yayın yapan Kızılırmak, Haberovası, Bafra NetHaber, Bereket Haber, Samsun’ dan yayın yapan Bizim Samsun, Akasyam Haber, Kapsam Haber sitelerindeki köşe yazılarına devam ediyor

Ayrıca; bu gazete ve internet haber gazetelerinde Oktay Zerrin’ in eğitim, kültür, sanat, spor konularıyla ilgil haberleri de yayınlanıyor.

Bunlara ilâveten; Oktay Zerrin, Ankara Efece Haber İnternet Haber Sitesinde haber ve köşe yazıları ile Efece Haber’in Bafra Temsilcisi, Bafra Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti ( Sam-Med ) Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini de yapmaya devamediyor.

Zerrin; bunların yanısıra, Genel Merkezi Ankara olan ve gazeteci M. Yahya EFE’nin Başkanlığını yaptığı Kilis Yardımlaşma Derneği’nin de Onur Kurulu üyesidir.

Oktay Zerrin’ in; TRT TSM Repertuarı’ da, sözlerini yazdığı 25 şarkısı ile Devlet Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Amasya Valiliği, İstanbul Kadıköy Belediyesi, Ankara Sultan Özateş Uluslararası, Bafra ve Trabzon Belediyesi, Giresun Şebinkarahisar Hikmet Okuyar, Ankara Bir Harf Net gibi muhtelif tarihlerde düzenlenmiş bir çok şiir, güfte ve beste yarışmalarıyla, basın dalında ödülleri de mevcut.

Oktay Zerrin; Türkiye Musıki Eseri Sahipleri Meslek Birliği ( MESAM) Asil Üyesidir.

Zerrin; Bafra Kültür ve Sanat Etkinliklerini Destkeme Drneği’ nin ( KÜSADER ) Başkan Yardımcılığıgörevini de yaparak bu görevinden ayrılmıştır.

Samsun Yazarlar Derneği üyesidir.

Zerrin’in bu güne kadar ” Sevgi Ufkundan Şarkılara, Dünya Çocukla Güzel, Sevgi Güneşi Çocuklar, Sen Çarpar Bu Yürek, Çocuk Sevgidir,Çocuk Bayraktır “ adlarını taşıyan 5 şiir kitabıyla da edebiyat piyasasındadır.

Oğlu Taner; Bafra Anadolu Lisesi mezunu, Hacettepe Araştırma Görevlisi iken, şimdi  Amerika Kalforniya’daki bir okulda öğretim üyesi ve fizik mühendisliği doktorası yapmakta olup; kızı Çiğdem ise 2 fakülte ( Kamu Yönetimi ve Çalışma Ekonomisi ) ile, 1 İşletme Yüksek olmak üzere toplam 3 okul mezunu ve şu anda Samsun İlkadım’ da yeni yapılanmakta olan bir ofis işindedir.

Oktay Zerrin’ in eşi Aysel Zerrin de Bafra Kereste Fabrikası’ nın ( ORÜS ) kapanmasıyla, atandığı Bafra İlçe Tarım Müdürlüğü’ nden emekli devlet memurudur.

Haber Merkezi- Bafra