Çocuklarda düzenli sağlık kontrolünün önemi! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Çocuklarda düzenli sağlık kontrolünün önemi!

Büyük Anadolu Hastaneleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları doktorlarından Uzm.Dr. Filiz Gebeşoğlu, çocuk hastalıklarının erken teşhis ve tedavisinde düzenli sağlık kontrolünün önemine dikkat çekti.

Yarıyıl tatilinde sağlık kontrolü çocuklar için tam zamanı. Çocukların belli aralıklarla rutin sağlık kontrolünden geçmesinin erken teşhis ve tedavide çok önemli olduğunu belirten Büyük Anadolu Hastaneleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları doktorlarından Uzm.Dr. Filiz Gebeşoğlu, “Her çocuk özeldir ve özen ister” diyerek, “Düzenli sağlık kontrolleri, sağlıklı bir neslin yetişmesi için önemli bir anahtardır. Bu kontroller sayesinde çocukluk çağında başlayan hipertansiyon, obezite, kalp ve diyabet gibi pek çok erişkin hastalığının önlenmesi mümkündür. Bunun için büyümenin çok yakından izlenmesi, standart büyüme eğrilerin değerlendirilmesi ve normalden sapmaların erken teşhis edilip, çocukta kalıcı hasar bırakmadan önlenmesi hayati önem taşımaktadır.

0-12 YAŞ ÇOK ÖNEMLİ
Doğumdan itibaren bebeklerin ve büyüme sürecinde çocukların gelişiminin düzenli takip edilmesi, hastalıklardan korunması, erken tanı ile tedavi edilmesi için önemlidir.
Çocuklarda özellikle 0-12 yaş dönemi hastalıkların sıklıkla yaşandığı bir dönemdir. Bu dönem, çocukların özenli bakıma ve sağlık kontrollerine ihtiyaçları vardır. Çocukluk döneminde iyi tedavi edilmeyen hastalıkların, sonraki yıllarda da bazı sorunlara yol açabileceği unutulmamalıdır. Sağlık Kontrollerini Yaptırmak İçin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümlerine Başvurabilirsiniz.” diyerek sözlerine son verdi.

Çocuklarda düzenli sağlık kontrolünün önemi!

Çocuklarda düzenli sağlık kontrolünün önemi! Büyük Anadolu Hastaneleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları doktorlarından Uzm.Dr. Filiz Gebeşoğlu, çocuk hastalıklarının erken teşhis ve tedavisinde düzenli sağlık kontrolünün önemine dikkat çekti. Yarıyıl tatilinde sağlık kontrolü çocuklar için tam zamanı. Çocukların belli aralıklarla rutin sağlık kontrolünden geçmesinin erken teşhis ve tedavide çok önemli olduğunu belirten Büyük Anadolu Hastaneleri Çocuk […]