Cumhuriyet Halk Partisi’nden Samsun Milletvekilli Adayı,Av. Nilsu İrem KOÇYİĞİT BAHADIR, GELECEĞE UMUTLA BAKMAK İÇİN CHP

Çiftçilerimiz bir daha toprağını ekip ekmemek konusunda tereddütte kalmasın diye gereken tüm teşviki TOPRAKTA HAYAT VAR adlı projemle hayata geçirmek için çabalayacağım.
Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Laiklik, Devletçilik ve İnkılapçılık ilkelerini benimseyen bir partinin üyesi olmaktan onur ve gurur duyarım.


Gayem; Laik, demokratik, sosyal devletin varlığını korumaktır.Ulu ÖNDERİMİZİN bu ülkeyi emanet ettiği genç kardeşlerim; her türlü sorunlarınızın farkında olduğumu bilmenizi ister fırsat verildiğinde elimden gelen bütün çabayı göstereceğimden asla kuşkunuz olmasın diyerek,Cumhurbaşkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU’ nun genç kadın çağrısına kayıtsız kalamadım.BİZLER;Sesimizi her kısmaya çalıştıklarında daha gür bir sesle YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA diyenleriz. Bizler, her yolumuzu kesmeye çalıştıklarında daha sert adımlarla yürüyenleriz. Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Laiklik, Devletçilik ve İnkılapçılık ilkelerini benimseyen bir partinin üyesi olmaktan onur ve gurur duyarım.Ulusal birliği sağlayan bir partinin mensubu olarak Cumhuriyetin yılmaz bekçilerinden sadece bir tanesiyim.Büyük bir aile olarak gördüğüm partimde siz büyüklerim ve siz değerli kardeşlerim ile yürüdüğüm bu onurlu yolda her zaman dik duracağıma söz veririm.Cumhuriyetin ikinci yüzyılına girerken unutturulmaya çalışılan değerlerimize sahip çıkıyoruz.Adalete, eşitliğe, özgürlüğe hasret kaldığımız bugünlerde hep birlikte aydınlık yarınları inşa edeceğiz.Atasından miras, ilelebet payidar kalacak bu topraklarda ülkesine sahip çıkan gençler bugün olduğu gibi yarında olacaktır.Adlarını rahmetle her daim andığımız Kara Fatmaların, Şerife Bacıların, Nene Hatunların torunlarıyız bizler.Cumhuriyet; erdemin, halk iradesinin, hak ve hukukun adıdır.
Sizlere kısaca projelerimden de bahsetmek isterim;Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir diyen Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ışık tuttuğu bu kutsal yolda öğrenim hayatına başlayacak ve başlamış olan tüm kardeşlerimi tarikat ve cemaatlerin İNSAFINA ve İNSİYATİFİYE bırakmamak adına EĞİTİMDE ÇATI adlı Projemi hayata geçireceğim.

Ulu ÖNDERİMİZİN bu ülkeyi emanet ettiği genç kardeşlerim; her türlü sorunlarınızın farkında olduğumu bilmenizi ister fırsat verildiğinde elimden gelen bütün çabayı göstereceğimden asla kuşkunuz olmasın

– Doğal afetler ülkemizin kaçınılmaz bir gerçeği iken TEDBİR ve TEVEKKÜL MÜESSESESİNİ hiçe sayarak kadercilik adı altında nice canların yitip gitmesine neden olanların, bu karanlık zihniyetini                                   ASLA ve KAT’ A kabul etmemekle beraber, olası tüm doğal afetlere karşı gereken çalışmaların yapılması ve tedbirlerin alınması konusunda bütün gücümle mücadele edeceğim.– Ham maddeye ulaşmakta güçlük çeken ve üretimde sıkıntı yaşayan üreten ellerin, emekçilerin her daim yanında olacağım.Çiftçilikte olduğu gibi besicilikte de Ülkemizde yaşanan sorunlar hepimizin malumudur. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün de ifade ettiği gibi Köylü Milletin Efendisidir sözünden yola çıkarak sorunların çözümünde elimden gelen bütün çabayı göstereceğim. Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir diyen Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ışık tuttuğu bu kutsal yolda öğrenim hayatına başlayacak ve başlamış olan tüm kardeşlerimi tarikat ve cemaatlerin İNSAFINA ve İNSİYATİFİYE bırakmamak adına EĞİTİMDE ÇATI adlı Projemi hayata geçireceğim.

İçinde bulunduğumuz ekonomik krize bizi sürükleyen üretimden vazgeçirmeye çalışıp tüketime yönelten zihniyetin karşısında olacağım.

-Bizleri üretimde ve eğitimde YOZLAŞMIŞ bir özelleştirmeye mahkum eden VEDAHİ sağlık alanında nice kıymetli doktor ve diğer sağlık çalışanlarını değersiz kılarak bu ülkeyi terk etmeye zorlayan KOKUŞMUŞ zihniyetin yıktığı herşeyi tekrar AYAĞA kaldırıp HAK ETTİĞİ YERİ ve İTİBARI geri vermek için var gücümle mücadele edeceğim.

– Deniz şehri olmamıza rağmen balığı unutan sofraların ekmeğinde de gözü olanların hadlerini hep birlikte 14 MAYIS’ ta bildireceğiz.Özellikle büyük bir kesimin unuttuğu, sadece belirli bir azınlığın sofralarında yer alan peynir, et, bal gibi belli başlı temel gıdaların lüks olamayacağını altını çizerek belirtmek isterim.-İçerik olarak tüm şiddet mağdurlarını erkekleri, kadınları ve çocukları kapsayan 6284 sayılı kanunumuzu kaldırmak isteyenlere, İstanbul Sözleşmesini hiçe sayanlara Ve elbette aynı dünyayı paylaştığımız sessiz dostlarımıza eşya muamelesi yapanlara söylemek isterim ki;Biz duyarlı genç ve kadınlar olarak tüm şiddet mağdurlarının yanında olacağız.Söz veriyorum ki Samsunumuz için yarar sağlayacak, Samsunumuzu geliştirecek projelere kimden gelirse gelsin kulak vereceğim.

Av. Nilsu İrem KOÇYİĞİT BAHADIR,Konuşmasına şöyle son verdi, Son olarak her daim ulaşılabilen, sorunları yerinde inceleyen, dinleyen ve çözümü için çabalayan bir kardeşiniz olarak bu yola çıktığımı belirtmek isterim.

Geleceğe Umutla Bakmak İÇİN