CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı’dan Gaziler Günü Mesajı « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı’dan Gaziler Günü Mesajı

GAZİLER GÜNÜ MESAJI

CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı, Millet Meclisi tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921’de “Mareşal” rütbesi ile “Gazi” unvanı verilişinin 97.yıldönümü ve Giresun’a gelişinin 94.yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Tığlı, mesajında işgal atındaki Anadolu topraklarının emperyalizme karşı mücadelesinin şehit ve gazilerimizin başarısı olduğunu vurgulayarak, devletin şehit yakınları ve gazilere insan onuruna yakışır yaşam koşulları sunması gerektiğine dikkat çekti.
CHP milletvekili Tığlı, mesajının devamında şu görüşlere yer verdi:
“19 Eylül Gaziler günü, bizlere ulusal kahramanlarımıza karşı vefa borcu ve şükranlarımızı sunma olanağı veriyor. İşgal altındaki Anadolu topraklarının emperyalizme karşı mücadelesi şehit ve gazilerimizin başarısıdır. Bu onurlu mücadelenin önünde saygı ve minnetle eğiliyoruz.
Şehit yakınları ve gazilerimize, saygın kişiliklerine ve insan onuruna yakışır yaşam koşulları sunmak, sosyal devlet olmanın bir gereğidir ve toplumsal olarak da borcumuzdur. Ekonomik ve sosyal yönden yaşam standartlarının geliştirilmesi, sosyal adaletin bir gereği olarak, şehit yakınları ve gazilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması hem kamu vicdanı hem de ortaya çıkması muhtemel sosyal sorunların önüne geçilebilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun’a gelişinin 94. Yılını kutluyor, tam bağımsız bir Türkiye için, canlarını hiç çekinmeden ortaya koyan Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, hayatta olan Gazilerimize aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum”