Çarşı1919 ‘a AYN AHŞAP ATÖLYESİ damgasını vurdu… « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

ANZER ATOM ŞİFA KARIŞIMI

EKONOMİ, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Çarşı1919 ‘a AYN AHŞAP ATÖLYESİ damgasını vurdu…

Çarşı 1919 ‘a AYN AHŞAP ATÖLYESİ damgasını vurdu…
Enflasyonla mücadele kapsamında,samsunlu emekçi kadınların oluşturduğu “Çorbada tuzumuz,ekonomide sözümüz var” düşüncesiyle oluşturulan “Kadın El Emeği Çarşı1919’da AYN AHŞAP ATÖLYESİ” Samsunlu vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.
Samsun valiliği il kadın hakları kordinasyon kurulu tarafından kadının el emeği çarşı1919 sergisi Samsun Büyük Şehir Belediyesi ve Samsun Valiliği desteği ile açılan çarşıda AYN AHŞAP ATÖLYESi’nin Yönetim kurulu başkanı ve tasarımcısı ELA ALAS AYAN yoğun ilgi ve beğeninin 3 gün boyunca sürdüğü doğal ahşap standıyla çarşı1919 a ilgiden dolayı damgasını vurdu.
Ela Alas Ayan; röpörtajında; Asıl gelir kaynağım tasarım mobilyalarımın imalat sürecinde arda kalan artık ürünlerinin bir araya geldiği kendi el emeğim ve farklı tasarımlarımla doğal ahşap ın farklı güzelliğini sundum. Ve tüm samsun halkının bu ürünlere yoğun ilgisini ve beğenisini gördüm. Dileğim;Bu gibi organizasyonların, sıklıkla şehrimizde olması, hem kadın girişimciler için,hemde ekonomiye katkısı olacağını düşünüyorum. Samsun valimize ve büyükşehirbelediye başkanımıza bize böyle bir imkan sunduğu için şükranlarımı sunuyorum. “ belirtti…