ÇARŞAMBASPOR 3. LİG’ İ HAKETTİ ! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

ÇARŞAMBASPOR 3. LİG’ İ HAKETTİ !

ÇARŞAMBASPOR 3. LİG’ İ HAKETTİ !

Samsn Süper Amatör Ligi’ nden; Bölgesel Amatör Lig’ e ( BAL ) ve oradan da 3. Lig’ e yükselen Çarşambaspor, bu başarıyı, şampiyonluğu zaten fazlasıyla haketti.

Samsun ilinin Çarşamba ilçesi; bu güzel başarıyla, ” Bekle beni 2. Lig  dercesine; bir üst lige de şimdiden yeşil- beyaz sinyaller verdi !

Şöyle bir bakıyoruz da; yıllarca bir üst lig için mücadele veren, başta 1930 Bafraspor, yeni bir yapılanma ile önce Hacınabispor ve şimdi de isim değiştirerek Süper Amatör Lig’ de mücadele eden ve yeni sezonda da edecek olan bir Bafra Futbol Kulübü, Alaçamspor, Ddedağspor gibi takımlar da hayallerini süsleyen olay, bir üst lig takımı olabilmenin çabası ve arzusudur.

Elbette ki; ben sadece Bafra ve Alaçam takımlarından söz ettim. Bir de Samsun ili amatör ve Bal Ligi takımları da  var mücadeleye katılan ve katılacak olan.

Bafralı futbolseverler; özellikle ilçede ayrı ayrı faaliyet gösteren 193O Bafraspor ile, isim değişikliğine giden Hacınabispor ( Bafra Futbol Kulübü ) nün birleşecekleri ümidini taşıyorlardı ancak bu birleşme bu güne kadar bir türlü gerçekleşemeyince; takımlar yine eskden olduğu gibi ligde mücadele edecek gibi görünüyor.

Yine de biz iyi niyetli olalımve  zaman ne  gösterir bekleyelim. Demek istediğimasıl şey ise; Bafra’ nın yıllarca, futboldaki başarılarına  yeni bir başarı katmalarını , katacaklarını sanıyorduk fakat hiç de öyle olmadı.

Tabi ki bunda; koronvirüs, kovid 19 virüsü de olumsuz etki yaptı ve birçok takım da umduğunu bulamadı.

Çarşambaspor; olağanüstü bir hamle ve gayret ile, 3.Lig’ i başarıyla, şampiyonlukla tâçlandırdı ve Samsun amatörünün yüzakı olmayı baardı.

Bu başarda; elbette ki; Çarşambaspor Antrenörü, kulüp başkanı, yönetimi, özverili futbolcuları ve de en önemlisi takıma sahip  çıkanlar, maddî ve mânevi destek verenler ve takımlarını hiç yalnız bırakmayan vefâlı taraftarlarının sayesinde gerçekleşmiştir.

Ben de Samsun Ayvacık doğumlu ve Bafralı biri olarak; Çarşambaspor’ un bu  güzel başarısını, şampiyon olarak 3. Türkiye Futbol Ligi’ ne yükselmesini yürekten kutluyor ve aynı başarıyı,3. Lig’ de de  gösterip, 2. Lig e  de yükselmelerini temenni ediyorum.

Saygılarımla.

Oktay ZERRİN