Çankaya Belediyesi Destek Eğitim Merkezlerinde Sınavlara Hazırlık Zamanı « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Çankaya Belediyesi Destek Eğitim Merkezlerinde Sınavlara Hazırlık Zamanı

LGS ve YKS sınavları yaklaşırken, Çankaya Belediyesinin sınav ve eğitime destek merkezlerinde deneme sınavları da başladı.

LGS ve YKS sınavları yaklaşırken, Çankaya Belediyesinin sınav ve eğitime destek merkezlerinde deneme sınavları da başladı.
 

Depremzede öğrenciler için ek kontenjan açan Çankaya Belediyesi, öğrencilerin gelişimini, psikolojik destek ve veli toplantılarıyla destekliyor.

Çankaya Belediyesinin Çankaya Evlerinde açtığı eğitime ve sınavlara hazırlık kursları “Destek Eğitim Merkezleri, gençleri sınavlara hazırlanmaya devam ediyor. LGS ve YKS sınavları yaklaşırken, destek merkezlerinde deneme sınavları da başladı. Depremzede öğrenciler için ek kontenjan açan Çankaya Belediyesi, öğrencilerin gelişimini, psikolojik destek ve veli toplantılarıyla destekliyor.

2 BİNİN ÜZERİNDE ÖĞRENCİ EĞİTİM ALIYOR
Örgün eğitime destek programı kapsamında oluşturulan Merkezlerde, 2 binden fazla öğrenci derslerine tamamlayıcı eğitimleri alarak LGS ve YKS sınavlarına da en iyi şekilde hazırlanıyorlar. Ücretsiz verilen eğitimler kapsamında 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencileri Fen ve Sosyal Bilimler, Türkçe ve Matematik derslerini Birlik, Esat, Bademlidere ve Sokullu Çankaya Evlerinde, 10, 11 ve 12. Sınıflar ile mezun öğrenciler Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Türkçe/Edebiyat, Coğrafya, Tarih ve Felsefe derslerini Öveçler Nazım Hikmet, Yıldız, Cebeci, 100. Yıl ve Bayraktar Çankaya Evlerinde görüyorlar. Dersler uzman branş öğretmenleri tarafından veriliyor. Uygulamalı test çözme teknikleri ile desteklenen kurslarda öğrenciler deneme sınavları ile başarılarını ölçme imkanı da buluyorlar.

“HER SINAVDA ÇANKAYA YANINIZDA”
Destek Eğitim Merkezlerini eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla kurduklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen; “Merkezlerimizde kontenjanımızı, deprem illerinden Ankara’ya gelen çocukların ve gençlerin eğitimlerini sürdürebilmesi için artırdık. Çankaya Evleri’ndeki LGS ve YKS’ye hazırlık kurslarına da deprem illerinden Ankara’ya gelen öğrencilerin katılımını sağladık. Bu merkezlerimizde ayrıca özellikle maddi durumu iyi olmayan ailelerden gelen çocuklarımıza destek oluyoruz. Ortaokul ve liseye devam eden öğrenciler ile mezunlara yönelik 12 farklı branşta tamamlayıcı ve destekleyici eğitimlerin verildiği merkezlerimizde çocuklarımızı aynı zamanda LGS ve YKS sınavlarına da hazırlıyoruz. Tüm imkanlarımızı kullanarak eğitime destek vermeye devam edeceğiz. Her sınavınızda Çankaya yanınızda” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı