CANİK’TE BAŞARININ SIRRI; BİRLİKTE YÖNETİM « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

CANİK’TE BAŞARININ SIRRI; BİRLİKTE YÖNETİM

Bu biyografi 16 Ekim 2018 - 13:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CANİK’TE BAŞARININ SIRRI; BİRLİKTE YÖNETİM

 

Muhtarlar Günü nedeniyle Canikli muhtarlarla bir araya gelen Başkan Osman Genç, “Biz ilçemize yaptığımız katkı ile birlikte Samsun’u dönüştürüyoruz. Bu dönüşümü vatandaşlarımızla, muhtarlarımızla, meclis üyelerimizle, STK’lar ve belediye çalışanlarımızla hep birlikte yapıyoruz. Bizi başarılı kılan bu birlikteliktir” dedi.

 

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhtar Günü’nde Canikli muhtarlarla bir araya geldi. Canik Kültür Merkezinde muhtarları ağırlayan Başkan Genç, ilçede yaptıkları değişim ve dönüşümle Samsun’un dönüşümüne katkı sağladıklarına ve bölgedeki diğer belediyelere örnek olacak çalışmalar yaptıklarına dikkat çekti.  Toplantıya Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in yanısıra, Canik Kaymakamı İzzettin Sevgili, Başkan yardımcıları, Canik Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Genç ve muhtarlar katıldı.

 

‘MUHTARLARA ÖNEM VERİYORUZ’

Muhtarların gününü kutlayan Başkan Genç, “Bu günleri insanları bir araya getirmesi bakımından çok önemli buluyorum. Seçilmiş insanlar, milletin teveccüh gösterdiği insanlar bizim için önemlidir. Muhtarlık belediyecilikten daha eskidir. Muhtarın anlamına baktığımızda seçkin insan, seçilmiş insan anlamına gelmektedir. Toplumun en seçkin, güvenilir, sorunları çözebilecek insan demektir muhtar. Muhtarlarımızla 2004 yılından itibaren uyumlu şekilde çalışıyoruz. Muhtarlarımız bizim elimiz ayağımız. Belediye olarak muhtarlarımız için muhtarlık ofisleri yaptık. Bilişim çağında laptop bilgisayar vererek, muhtarlarımız arasında iletişim ağlarını kurduk. Muhtarlar Derneği binasını yaparak muhtarlarımızın rahatlıkla bir araya gelebilecekleri, toplantı yapabilecekleri, fikir alışverişi yapabilecekleri bir mekanı oluşturduk. Muhtarlarımızın bizim için lafta değil bizzat fiiliyatta önemli olduğunu gösteren bir belediyeyiz ” dedi.

 

 

‘DEĞİŞİME İLHAM OLUYORUZ’

Sosyal gelişmişlikte en dipte olan ilçeyi bugün sosyal gelişmişlikte en üst seviyeye taşıdıklarına da vurgu yapan Başkan Genç, “Kişi başına gelirimiz merkez ilçeler arasında en gerideyken bugün en öndeyiz. Piazza AVM, Lovelet Outlet AVM, Metro Gross, Koçtaş gibi merkezlerle hem ticarete katkı veriyoruz, hem de insanlarımıza sosyal yaşam alanları kazandırıyoruz. Dün gündüz bile gelmekten korkulan bir yerin bugün nereye geldiğinin farkında olmamız lazım. Değişim ve dönüşümü yönetemeyenler bulunduğu ilçesine, şehrine, hatta ülkesine katkı sağlayamaz. Dünyadaki bütün şehirler böyle yarışıyor. Biz de yarış içerisindeyiz. Biz ilçemize yaptığımız katkı ile birlikte Samsun’u dönüştürüyoruz. Yaptığımız yatırımlarla Samsun’daki, bölgemizdeki diğer belediyelere örnek oluyoruz. Canik, yaptıklarıyla değişime ilham oluyor” şeklinde konuştu.

 

HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜK

 

İlçenin geldiği noktayı örneklerle anlatan Başkan Genç, “Muhtarlarım Canik her alanda marka artık. İşte dün Kadınlar Basketbol Süper Ligi başladı. 7 sezondur Samsunumuzu en üst ligde temsil eden Samsun Canik Belediye Spor sezona galibiyetle başladı.Geçtiğimiz hafta sporcumuz Ali Topaloğlu Dünya Şampiyonu oldu. Biz down sendromlu çocuklarımızın evlerine kadar girmiş bir belediyeyiz. Engelli çocuklarımızın evlerine girerek, onları hayata bağlayan, onları Dünya ve Avrupa Şampiyonu yapan bir ilçe belediyesiyiz. Bugün Hasan Doğan Spor Salonumuzda binlerce gencimiz spor yapıyor, tiyatro ve müzik okullarımızda kendilerini geliştiriyor, gençlik merkezlerimizde geleceğe hazırlanıyor. Bunları 15 yıl önce söyleseydik herkes hayal olarak görürdü. Ama hayallerin olmadığı bir yerde gerçeklerin olamayacağını da bilmek zorundayız. Bütün bunları hep birlikte hayata geçirdik” dedi.

 

‘BÜYÜK PROJELER DEVAM EDİYOR’

Yapılan ve devam eden projeler hakkında da bilgi veren Başkan Genç, ” Bu şehrin yıllarca arka bahçeliğini, hamallığını yaptı bu ilçe. Bugün ise büyük projelerle Samsun’u kendisine çekiyor. Bildiğiniz üzere Meşe Orman Park projemizin ilk etabını açtık.2. ve 3. etabı hızla devam ediyor. Toptepe’de Sancaktepe projemiz devam ediyor. Bittiği zaman Samsun’u karşıdan gören yeşil alanları, yürüyüş yolları ile çok güzel bir sosyal tesis Samsunluların ve bölgenin hizmetine sunulacak. Oyuncak Müzemiz,1071’den 15 Temmuz’a Destanlar Müzemiz, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi çalışmalarımız tamamlandı. Bu tesislerimizden vatandaşlarımız, çocuklarımız yararlanıyor, ancak daha resmi açılışı yapmadık. Köylerimiz başta olmak üzere 90’a yakın camimizin çevre düzenlemelerini yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Hanım konakları, sıbyan mektepleri, hayvan pazarları yaptık ve yapıyoruz.İlçemiz çok hızlı gelişiyor. Muhakkak ki eksikliklerimiz vardır, ancak bunları da hep birlikte gideriyoruz” şeklinde konuştu.

 

‘ÇOK ÇALIŞMAK VE ÜRETMEK ZORUNDAYIZ’

Şehri bir yandan dönüştürürken dünyadaki gelişmelere de duyarsız kalınamayacağını ifade eden Başkan Genç, şunları söyledi: “Hemen yanı başımızda Suriye’de veya dünyanın farklı bölgelerinde gelişen olaylardan bihaber yapamayız. Ülkemize karşı son zamanlarda dolar üzerinden operasyon çekmeye çalışanlar var. Maalesef içimizde de bunu fırsat bilip etiketler üzerinden prim yapmaya, algı yapmaya çalışanlar var. Hükümetimiz gerekli müdahaleleri yapıyor. Birey olarak,ilçe olarak, şehir olarak olarak gelişmeleri yakından takip etmeli, geleceğe dair adımlarımızı ona göre atmalıyız. Eğer dünyadaki gelişmelere gözümüzü kapatırsak, geleceğimiz adına doğru işler yapamayız. Bu nedenle eğer şehirlerin yarıştığı günümüzde öne çıkmak, diğer şehirlerin önüne geçmek istiyorsak şehir olarak, şehrin dinamikleri olarak çok çalışmak ve çok üretmek zorundayız. Bu konuda herkese sorumluluk düşüyor.”

 

KAYMAKAM; CANİK’TEKİ ÇALIŞMALAR TAKDİRE ŞAYAN

 

Canik’te üç hafta önce göreve geldiğini hatırlatan Canik Kaymakamı İzzettin Sevgili, “ Yaklaşık üç hafta önce ilçeye Kaymakam olarak atandım. Göreve geldiğim ilk günden bu yana ilçeyi yakından tanımaya çalışıyorum. Duyduğum ve gördüğüm çalışmalar beni çok mutlu ediyor. Belediyenin ve Belediye Başkanımızın görevleri arasında olmamasına rağmen cami ve okullara yaptığı çalışmalar, ayırdığı bütçe muazzam. Canikliler eskiden buranın şehrin arka bahçesi olarak görüldüğünü, şimdi de içerisinde AVM’lerin, ticari işletmelerin, özel hastanelerin, üniversitenin, kültür-spor-eğitim merkezlerinin olduğu bir şehir olduklarını söylediler. Bunlar bizzat şahit oluyorum. Canikliler çok şanslı. Çok hizmetler yapılmış ve hepsi takdire şayan. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte bu hizmetleri daha da ileri götüreceğiz” dedi.

 

 

MUHTARLARDAN TEŞEKKÜR

Canik Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Genç de, “Bir arada olmamıza vesile olan başkanımıza ve bu günü bizlere tahsis eden sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Bugünü bizleri bir araya getirmesi açısından çok önemli buluyorum. Tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü kutluyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TEM Otoyolu İstanbul istikameti asfaltlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Köseköy Koridoru Alikahya Stadyum bağlantı yolu projesi kapsamında, TEM Otoyolu köprüsünün İstanbul istikametinde asfaltlama yapıldı. TEM otoyolu üzerinde yapılan köprünün harpuşta (yağmur ve karın birikmesini engelleyen yapı elemanı)  montajları yapılıyor. TEM Otoyolu üzerindeki menfez yıkılarak 2x2 ulaşımını sağlayacak köprü yapımı için İstanbul istikametinde kiriş montajları da tamamlandı. 30 METRE GENİŞLİKTE DUBLE YOLKöseköy Koridoru Alikahya Stad Bağlantı Yolları İkmal Yapım İşi çalışmaları kapsamında Vatan Caddesi’nde (hyundai tarafı) iyileştirme kazı dolgu ve kaldırım bordür imalatları yapılıyor. D-100 Karayolundan TEM Otoyoluna bağlanacak yolun genişliği 30 metre olacak, yolda ul…

Ölmez’e köylerde büyük ilgi

Cumhur İttifakı Kandıra Belediye Başkan Adayı Erol Ölmez, 31 Mart seçimleri öncesinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kandıra’yı köy köy gezen, evlere konuk olan, vatandaşlarla salon toplantılarında bir araya gelen Ölmez, son olarak Mancarlar Mahallesi’ndeydi. HİZMET VE ESER SİYASETİVatandaşların ilgiyle karşıladığı Ölmez’e, AK Parti İlçe Başkanı Alper Tokgöz ve İl Yönetim Kurulu üyesi Şeyhmus Sayan ve teşkilat üyeleri de eşlik etti. Kandıra’nın dört bir yanında Büyükşehir ile birlikte AK Parti Belediyeciliğinin izlerinin görüldüğünü belirten Ölmez, “Bizler de hizmet ve eser belediyeciliğini sürdüreceğiz” dedi. TARİH YAZACAĞIZ“Kandıra'mız hazırız, kararlıyız” diyen Ölmez, “31 Mart sonrasında hizmet bayrağını al…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum’un Katılımıyla Bayrampaşa Millet Bahçesi Hizmete Açıldı

Bayrampaşa’da inşa edilen bölgenin en büyük Millet Bahçesi görkemli bir törenle hizmete açıldı. 45 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan Millet Bahçesi; tematik bahçeleri çocuk oyun, etkinlik ve pilates alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, koşu parkuru gibi vatandaşların aileleri ile vakit geçirebileceği çok sayıda özellik taşıyor. Açılış töreninde konuşan Başkan Atila Aydıner, “Söz verdik ve sözümüzü tuttuk. Millet Bahçemiz Bayrampaşa’mız, İstanbul’umuz ve halkımız için hayırlı olsun” dedi.TOPLAM 15 FONKSİYONLUİstanbul Bayrampaşa Kartaltepe Mahallesi’ndeki eski Pancar Motor Fabrikası alanında inşa edilen Bayrampaşa Millet Bahçesi, görkemli bir törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydın…

“Sosyal medya akran zorbalığını artırdı”

“Sosyal medya akran zorbalığını artırdı” Çocuklara özgürlük sınırları doğru kavratılamadığı takdirde akran zorbalığına maruz kalma risklerinin artabileceğini vurgulayan Psikiyatri Uzmanı Dr. Burçin Nuri Akal, “Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla çocuklar arasında yapılan isim takma, dalga geçme, tehdit etme hatta fiziksel şiddet gibi olumsuz davranışlar arttı.Çocuklarımızı doğru sınırlarla yetiştirmek ve olumlu davranışları teşvik etmek, ebeveynlerin ve toplumun genel sorumluluğudur” dedi. VM Medical Park Samsun Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Burçin Nuri Akal, akran zorbalığı hakkında bilgiler paylaştı. Çocuklarının özgür, mutlu ve özgüvenli bireyler olarak yetişmelerini isteyen ebeveynlerin bazen sınır koymakla ilgili sor…

“Atakum’da Cumhur İttifakı Kazanacak, Atakum Kazanacak”

"Atakum'da Cumhur İttifakı Kazanacak, Atakum Kazanacak" Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Özlem Maraş, Atakum'u Cumhur İttifakı olarak büyük bir oy farkı ile kazanacaklarını belirterek "Cumhur İttifakı Atakum'dur, Atakum'un bizatihi kendisidir" dedi. Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Özlem Maraş seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar Atakum'u karış karış dolaşarak Atakumlularla bir araya gelen ve her kesimden Atakumlu'num görüşleri dinleyen Özlem Maraş, "Görüyorum ki; Atakum kararını vermiş. Atakumlu kararını vermiş. Atakum'da Cumhur İttifakı kazanacak, Atakum kazanacak. Çünkü Cumhur İttifakı Atakum'un bizatihi kendisidir. Bundan böyle biz bu duruma At…

Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım SKM Yoğun Katılım Ve Coşkuyla Açıldı

Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım SKM Yoğun Katılım Ve Coşkuyla Açıldı   Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım Seçim Koordinasyon Merkezi, AK Parti ve MHP Samsun eski ve yeni teşkilat mensupları, milletvekilleri, belediye başkanları ve coşkulu kalabalığın katılımıyla açıldı. Açılışta İlkadımlılara hitap eden Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı İhsan Kurnaz, bu birlik ve beraberlik ruhuyla İlkadım’ın yeniden hizmet belediyeciliğiyle, gerçek belediyecilikle tanışacağına inancının tam olduğunu kaydetti. HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ İlkadım Belediyesi’nin 5 yıl içinde iyice kronikleşen yönetilemez, iş üretemez bir belediye haline geldiğine temas eden Kurnaz, “İlkadım Belediyesi’nin içine düştüğü bu…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ