Canik’de Kan Bağışı Kampanyası « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Canik’de Kan Bağışı Kampanyası

Canik’de Kan Bağışı Kampanyası Düzenleniyor!

 29 Ekim 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Türk Kızılayı Haftası nedeniyle Cumartesi ve Pazar günlerinde Canik Engelsiz Kafe’de kan bağışı kampanyası düzenlenecek.

Türk Kızılayı Canik Şube Başkanlığı tarafından Kuzey Yıldızı TOKİ Yönetimi ve Kuzey Yıldızı Muhtarlığı ile ortaklaşa düzenlenecek olan kan bağışı kampanyasına Samsunspor yönetimi de destek verdi.

Yılport Samsunspor yöneticileri tarafından kabul edilen Türk Kızılayı Canik Şube Yönetimi, TOKİ Yönetimi ve Kuzey Yıldızı Muhtarlığı ile birlikte yapacakları faaliyetleri için destek istediler. Samsunspor yönetimi de bu talebi olumlu bularak destek vereceğini açıkladı.

Kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla TOKİ konutları gezilerek 2-3 Kasım günleri yapılacak kan bağışı faaliyeti anlatılıyor ve aynı zamanda kan verecek olanlar tespit ediliyor.

Faaliyet kapsamında Cumartesi günü Yeşilova Camiinde Şehitler için Kuranı Kerim okunacak ve Canik Belediyesi tarafından helva ikram edilecek.  Türk Kızılayı gönüllüsü bayanların açacağı sergilerde el emeği göz nuru ürünler satılarak elde edilen gelir öğrencilere harcanacak.

Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs tüm halkı kan bağışına davet etti.