Canik Belediyesi’ne İki Ödül Birden « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Canik Belediyesi’ne İki Ödül Birden

Canik Belediyesi, ilçeye kazandırdığı projelerle ödülleri topladı.

Canik Belediyesi, ilçeye kazandırdığı projelerle ödülleri topladı.

Canik Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı örnek projeler ödüllerle taçlanmaya devam ediyor. Canik Belediyesi’nin ilçede hayata geçirdiği, vatandaşları meslek sahibi yaparak istihdamına katkı sağladığı, Canik Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (CAMEK) ve geleceğin bilim insanlarını yetiştirdiği Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü projeleri Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından ödüle layık görüldü. Projelerle İki ödülü birden alan Canik Belediyesi, ilçeye büyük sevinç yaşattı.

Canik Ödüle Doymuyor

Daha önce ilçeye kazandırdığı projelerle birçok ödüle layık görülen Canik Belediyesi, kamuoyunda büyük ilgi uyandıran projeleriyle ödülleri toplamaya devam ediyor. Canik Belediyesi, farklı eğitim modülleri çerçevesinde vatandaşları ücretsiz mesleki eğitimlere buluşturduğu ve onların meslek sahibi olarak istihdamına katkı sağladığı, CAMEK ile özel olarak oluşturulan atölye, laboratuvar, uygulama ve keşif alanlarıyla, geleceğin bilim insanlarını yetiştirdiği Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü projeleri OKA tarafından ödüle layık görüldü.

Canik’e eğitim alanında örnek projeler kazandırmaya devam edeceğiz

Canik’te eğitime büyük bir hassasiyet gösterdikleri ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede eğitim alanına yönelik projeler kazandırmaya devam edeceklerini belirtti. Başkan İbrahim Sandıkçı,  “Eğitim konusu bizlerin üzerine titrediğimiz, büyük bir hassasiyet gösterdiğimiz konuların başında yer alıyor. İlçemizde her yaş grubundan öğrencimiz ve vatandaşımızın kaliteli ve nitelikli bir şekilde eğitim alması adına projeler kazandırdık. CAMEK projemizde kıymetli vatandaşlarımıza ilgi ve yeteneklerine göre farklı eğitim modülleriyle uygulamalı bir şekilde eğitim veriyoruz. Sertifikalı eğitimlerimizle hemşehrilerimizin meslek sahibi yapıyor, aynı zamanda istihdamlarına katkı sağlıyoruz. Canik Keşif Kampüsümüzde geleceğimizin bilim insanlarını yetiştiriyoruz. Öğrencilerimize özel eğitim müfredatı çerçevesinde alanında uzman eğitmenlerimiz eşliğinde hem teorik hem uygulamalı eğitim veriyoruz. Canik’te çağa yön verecek, bilim ve teknolojiye hâkim nesiller yetiştiriyoruz. İlçemize kazandırdığımız örnek projelerle birçok ödül aldık ve almaya devam ediyoruz. Her iki projemizin ayrı ayrı ödüle layık görülmesi bizleri gerçekten çok mutlu etti. Canik’e eğitim alanında, insana dokunan örnek projeler kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı