Büyük Şehir’den Trafiğe Önemli Çözüm… « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Kızılırmak Deltası’nda Bahar Güzelliği

EĞİTİM, FOTO GALERİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Atakum’da zafer coşkusu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, SİYASET

Büyük Şehir’den Trafiğe Önemli Çözüm…

Trafik kuralları insan hayatımızın vazgeçilmez unsurlarıdır asla  keyfiyete göre uygulanamaz ve değiştirilemez.

Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Mustafa DEMİR, Son dönemde yapmış olduğu TRAFİĞE NEFES projesi ile gündeme damga vurdu.

Samsun Saat hane meydanından Kamuoyunun bilmiş olduğu gibi sadece sola dönüşler yapılmaktaydı şimdi yeni yapılan çalışma ile hem sola hem de sağa dönüşler yapılmakta olup sürücüler adeta nefes almış oldu.

Büyük Şehir Belediyesinin önünden TRAFİĞİN hem sağa hem de sola gidiş geliş olarak açılması ve yolun genişletilmesi vatandaşlar tarafından çok olumlu karşılanmaktadır.

Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Mustafa DEMİR,Yerin de ve zamanında yapmış olduğu bu uygulama ile Saat hane meydanı ve Büyük Şehir önünü gidiş ve geliş olarak Trafiğe açılması konusunda adeta Samsunun kanayan bölgesine nefes verdi.

Yaptığımız araştırmalarda Samsun halkı bu hizmetten son derece memnun olduklarını belirttiler ve Başkan dan her zaman yerinde ve zamanın da neşter vuracak hizmetler beklediklerini söylediler.

Fakat yapılan bu hizmeti tam manası ile hala idrak edemeyen sürücülerin olduğunu yerinde yapmış olduğumuz çalışma ile gördük hala eski tas eski hamam misali değişikliğin farkında olmayan sürücülere rastladık

Araçlarını Büyük Şehir Belediye binasının önüne sağlı sollu park eden sürücüler bulunmaktadır acil olarak Başkan,Yapmış olduğu bu hizmetin önüne geçmeye çalışan ve kural tanımaz sürücülere önlem almak zorundadır çünkü her kes aracını sağlı sollu olarak uygunsuz Belediyenin önüne ilerisine gerisine bırakır ise hizmet bilinmez ve görünmez olur.

Her kim olursa olsun Trafik kuralını ihlal eden sürücülerin araçları derhal olarak çekilmeli ve sürücü aracını bir daha gelişi güzel aracını yasak olan bölgeye  park etmemelidir.

Yaşamış olduğumuz toplum da insanların rahat ve huzurlu bir şekilde hayatlarını idame  etmeleri için bazı kurallar vardır bu kurallara da toplumun her bireyi uymak zorundadır.

Samsun için yapılan olumlu her çalışmanın arkasın da olduğumuz gibi bu yapılan çalışmayı da destekliyoruz.