Büyük Anadolu Hastaneleri’nden Mide Botoksu uygulaması « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Mide Botoksu ile kilo verme Büyük Anadolu Hastaneleri’nde

Obezite ile mücadelede Mide Botoksu

Büyük Anadolu Hastaneleri’nden Mide Botoksu uygulaması

 

Büyük Anadolu Hastaneleri Çiftlik Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sedat Ocak, mide botoksu ile obezite ve inatçı kilolar ile mücadelede ameliyatsız çözüm sunduklarını belirterek, 20 dakikalık işlem ile kişinin aynı gün normal hayatına dönebildiğini söyledi.

Norveçli bilim adamlarının uzun çalışmalar sonrası onay verdikleri mide botoksu uygulaması, Avrupa ve Amerika’nın ardından Sağlık alanındaki gelişmeleri her zaman yakından takip eden Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından da kullanılmaya başlandı.

Alanında uzman, başarılı ve tecrübeli bir isim olan Büyük Anadolu Hastaneleri Çiftlik Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sedat Ocak, tarafından obezite ve inatçı kilolar ile mücadelede gerçekleştirilen işlem 20 dakika sürüyor ve aynı gün normal hayata dönme imkanı sunuyor.

MİDE BOTOKSU NEDİR

Mide Botoksu nedir diye cevap veren Çiftlik Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sedat Ocak, “Mide kaslarının kasılması sınırlandırılarak midenin boşalma süresini geciktirmesi ve kişi de iştah kaybına yol açmaktadır.

Uygulama ile birlikte açlık hormonu olarak bilinen Gherlin hormonunun mide fungusundan salgılanmasının azalmasına da yardımcı olur. Bu sayede birey açlık hissi duymadan kilo kaybı sağlanabilmektedir.

Diyet konusunda sorun yaşayan, Sağlık problemleri bulunup, kilo verme hususunda her seferinde başarısız olanlar, ameliyat olmak istemeyen veya obezite ameliyatına uygun olmayan hastalar ve 25-38 vücut indeksi olan hastalar için geliştirilen bu yöntem ile yaklaşık 20 dakikada uygulanır.

AYNI GÜN AYAKTASINIZ

Hasta genel anestezi uygulamadan aynı gün normal hayatına dönebilir. Bu teknik diyete olan uyumu da ciddi şekilde arttırmaktadır.

Fakat unutulmamalıdır ki diğer tekniklerde olduğu gibi bu teknikte de bedenin uyumu çok önemli. Sağlıklı ve doğru beslenme, hareketli bir hayat ve spor bu uygulamadan sonra hastaların olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Detaylı bilgi için mutlaka hastanemize müracat edilmesini rica ediyoruz.” diye konuştu.

Büyük Anadolu Hastaneleri’nden Mide Botoksu uygulaması

Mide Botoksu ile kilo verme Büyük Anadolu Hastaneleri’nde Obezite ile mücadelede Mide Botoksu Büyük Anadolu Hastaneleri’nden Mide Botoksu uygulaması   Büyük Anadolu Hastaneleri Çiftlik Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sedat Ocak, mide botoksu ile obezite ve inatçı kilolar ile mücadelede ameliyatsız çözüm sunduklarını belirterek, 20 dakikalık işlem ile kişinin aynı gün normal hayatına dönebildiğini […]