İŞTE HİZMET…… « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Büyük Anadolu Hastaneleri’nde kanser tedavisinde fark ücreti alınmıyor
Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Onkolojik Cerrahi Merkezi ile fark ücreti almadan uzman ve akademik kadrosu ile hizmet veriyor.
Kanser hastalarının en büyük sorunu olan ücretli tedavi artık tarihe karıştı. Cerrahisi ve ilacına ilişkin yani kanser hastalığına ilişkin her türlü ilave ücret ve fark ödemesi kanser tedavisi gören hastalarına ağır maliyetler getiriyordu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından, Sağlık Uygulama Tebliği’nde (SUT) yapılan düzenlemelerle kanser hastalığına ilişkin her türlü ilave ücret ve fark ödemesinin kaldırıldığının açıklaması, kanser hastalarına büyük umut oldu.
Bakanlık tarafından yapılan bu açıklamayla birlikte Büyük Anadolu Hastaneleri’de vatandaşları bilgilendirmeye yönelik afiş, broşür ve yazılar yayımlıyor.
Onkolojik Cerrahi Merkezi ile fark ücreti almadan uzman ve akademik kadrosu ile hizmet veren Büyük Anadolu Hastaneleri, yapılan düzenleme ile, vatandaşların, SGK ile sözleşmeli/protokollü sağlık hizmeti sunucuları sunmuş oldukları bu hizmetler (kanser tedavisi, cerrahisi, ilacı) nedeniyle hiçbir şekilde ilave ücret alınmayacağını ifade edilirken,
Bu vesileyle hasta vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yeni uygulamanın tüm vatandaşlarımıza sağlıklı bir yaşam getirmesini temenni ediyoruz denildi.

İŞTE HİZMET……

Büyük Anadolu Hastaneleri’nde kanser tedavisinde fark ücreti alınmıyor Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Onkolojik Cerrahi Merkezi ile fark ücreti almadan uzman ve akademik kadrosu ile hizmet veriyor. Kanser hastalarının en büyük sorunu olan ücretli tedavi artık tarihe karıştı. Cerrahisi ve ilacına ilişkin yani kanser hastalığına ilişkin her türlü ilave ücret ve fark ödemesi kanser tedavisi gören […]