Burhaniye Belediyesi’nde En Düşük İşçi Maaşı 11.100 TL Oldu « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

BARIŞ VE HUZURUN BAŞ KEMİRGENİ

GÜNDEM, SAMSUN HABERLERİ, SİYASET

Burhaniye Belediyesi’nde En Düşük İşçi Maaşı 11.100 TL Oldu

Yeni yapılan maaş düzenlemesi hakkında açıklama yapan Başkan Deveciler, 2023 yılında en düşük personel maaşı 11.100 TL olacağını açıkladı.

Yeni yapılan maaş düzenlemesi hakkında açıklama yapan Başkan Deveciler, 2023 yılında en düşük personel maaşı 11.100 TL olacağını açıkladı.

Burhaniye Belediyesi ve Burhaniye Belediyesi Personel A.Ş ile belediye çalışanı kadrolu işçilerinin örgütlü olduğu Disk/ Genel-İş Sendikası, yürürlükte olan 2022-2023 toplu iş sözleşmesinin ikinci 6 aylık güncellemeleri belirlendi. 

Belediye personelinin maddi ve manevi olarak her zaman yanında ve destekçisi olduklarını vurgulayan Başkan Deveciler “Çalışma hayatında emek ve alın teri en büyük değerdir. İşveren olarak bu değerlerin nitelik kazanması için çalışıyoruz. Biz tüm personelimizle birlikte büyük bir aileyiz. İkinci 6 aylık maaş güncellemesi tüm personelimize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Başkan Deveciler; 2023 yılının Haziran ayında sözleşmenin yenilenmesi için sendika ile tekrar masaya oturacaklarını belirterek, “Eşitlik ilkemiz gereği geçtiğimiz sözleşmede Burhaniye Belediyesinde çalışan Şirket İşçilerinin haftalık mesai saatlerini 45 saatten 40 saate düşürmüştük. Her yeni güncellemede ve sözleşme yenilemede, emekçilerimizin haklarını almasına her zaman destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

DİSK / Genel-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Hilmi Ovalı ise yaptığı açıklamada “Başta, emekten yana tavır alan Belediye Başkanımız Sayın Ali Kemal Deveciler’e ve onun nezdinde emeği geçen tüm yönetime teşekkür ederiz” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı