BULVAR AVM 7. GELENEKSEL ÇOCUK ŞENLİĞİ DEV BOYAMA ETKİNLİĞİ İLE BAŞLADI..! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

BULVAR AVM 7. GELENEKSEL ÇOCUK ŞENLİĞİ DEV BOYAMA ETKİNLİĞİ İLE BAŞLADI..!

BULVAR AVM 7. GELENEKSEL ÇOCUK ŞENLİĞİ DEV BOYAMA ETKİNLİĞİ İLE BAŞLADI..!

7. Geleneksel Çocuk Şenlikleri Bulvar AVM’de Başladı. Çocuklar, Meydan alanına kurulan dev bir alan üzerine,  rengarenk boyalarla hayallerini yansıttılar. Etkinlikler, Türkiye’nin en sevilen ve en çok izlenen ve Cartoon Network’un ilk yerli yapımı olan çizgi dizi ‘’Kral Şakir’’ ile devam edecek.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri yüzlerce çocuğun katılımı ile, yaklaşık 100 m2 bir alana kurulmuş olan özel alanda gerçekleştirilen boyama etkinliği ile başladı.

Akrilik boyama tekniği ile tamamen özgür temalı işlenen çalışmalar, çok renkli görüntülere sahne oldu. Çocuklar bayram sevincini dolu dolu yaşarken, Bandırma Vapuru ve Atatürk silüeti çalışması, bahar figürleri ve 23 Nisan kutlama mesajları oldukça dikkat çeken çalışmalar arasında yer aldı. Bu büyük organizasyona Sakarya İlköğretim Okulu öğretmeni Tolga Akkuş, Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü ve Kazım Orbay ilkokulu öğretmeni Esra Ekşi, Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu öğretmeni Oya Ankaralı, Bilim Sanat Merkezi öğretmeni Hülya Akdağ ve Bilgi Okulları öğretmeni eşliğinde yüzlerce öğrenci katılım sağlayan okullar arasında yer aldı.

Etkinlik hem çocuklar hem de büyükler üzerinde büyük bir coşku yarattı. Tamamen çocuklarca yapılan resim çalışmaları ilgiyle takip edildi.