BU KADAR MI ZOR…. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

BU KADAR MI ZOR….

Bütün dünyayı kasıp kavuran korana virüs son günler de yine hızlı bir şekil de artış göstererek  bir numaralı gündemdeki yerini üzülerek söylüyorum muhafaza ediyor.

Türkiye de 2019 yılı Aralık ayı içerisinde kendini gösteren korona virüs Mart 2020 yılında ilk vefat haberi ile birlikte

Eylül 2020 de  de Türkiyemiz’de  artarak yoğun bir şekilde etkisini göstermektedir.Özelikle son bir hafta içerisin de 5 tane çok kıymetli Doktorlarımızı bu beladan kaybetmedik mi Millet olarak içimiz yanıyor

Devletimizin 81 ilde almış olduğu bu kadar tedbirlere rağmen bir türlü bu belanın önüne geçilemiyor NEDEN?

Devlet her vatandaşın başına bir kolluk görevlisi dikecek hali yok her halde vatandaş duyarlı olacak kendi önlemini kendisi alacak en azından bütün sevdikleri için ve kendisi için de fedakarlık gösterecek alınan kararlara kesinlikle uyacak ve tam olarak uygulayacak tedbirler belli ve açık Maskeni takacaksın,Ellerini devamlı olarak dezenfekte edeceksin ve mecbur kalmadıkça kalabalık ortamlardan mümkün mertebe uzak olacaksınız.

Özelikle gençlerin bana bir şey olmaz  diyerek korona virüsü ciddiye almamaları işin cabası yapmayın lütfen

Aileler bir bir yok oluyor yuvalar dağılıyor korona virüsün yaşı başı yok bu bela Bilim insanlarının bu zamana kadar anlattığı gibi çok sinsi ve çok tehlikeli önlemler kendi elimiz de önerilen tedbirlere sıkı sıkıya sarılmaktır.

Kendi bildiğimizi değil bu konuda ihtisas yapmış uzmanların çağrılarına hep birlikte harfiyen uyalım son pişmanlık fayda vermiyor kıymet verdiklerimiz gözümüzün önünden gidince ahlar vahlar beyhude kalıyor.

Futbol maçları,Düğün,Nişan,Kına,Sünnet Düğünü,Asker uğurlama,Toplantılar vs  neden kısıtlama geldi çok basit Devletimizin almış olduğu tedbirlere uyulmadı ve bu günlere geldik yazık değil mi Anneler, Babalar,Dedeler,Gençler, Evlatlar  kolay mı yetişiyor bunca emek neden boşa gitsin

İşin özü,

Yanmayalım,  Yakmayalım

Duyarlı olalım Kendimizi Sevdiklerimizi Korona Virüs Belasından Korumak Kollamak Birey Olarak Önce Senin Elin de DEĞİL Mİ ?

Lütfen son günler de artarak devam eden KORONA VİRÜS DEN hep birlikte el ele vererek  bu beladan önlemlere uyarak millet olarak kurtulalım.

Kurtulalım ki Mutlu ve Neşeli Günler de Sevdiklerimiz ile Birlikte Bayramlarda Birlikte Olalım.

BU KADAR MI ZOR…

Bu arada bu virüs belasından hayatlarını kaybeden bütün Vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

 

Saygılarımla

İsmet AKTAŞ