Bizler Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

YEREL SEÇİM ÖNCESİNDE İLKADIM İLÇE ANALİZİ

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, SİYASET

Bizler Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız.

Vali Osman Kaymak, Samsun Güney Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mustafa Öğretici ve üyeleriyle birlikte kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltı sonrası Samsun Güney Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mustafa Öğretici bir selamlama konuşması yaptı. Ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir yaptığı konuşmasında, “Samsun’un batı sanayi sitesi inşallah bu bölgesi olacak. Samsun’un içindeki doku yenilemesine yeni fonksiyon kazandırma çalışmalarımıza katkı sağlayan bir faaliyettir. Yeni yapılan işyerleriniz Samsunumuza ve sizlere hayırlı olsun.” dedi.

Vali Osman Kaymak ise yaptığı konuşmasında, “Samsun dört ulaşım ağına sahip çok önemli bir kenttir. Samsun sanayileşme alanında istediğimiz sevide değil. Sizler Toybelen mevkiinde organize sanayi ayarında sanayi sitesi yapıyorsunuz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Samsun çok büyük potansiyele sahip. Bu potansiyeli kullanması halinde hepimiz daha çok kazanıp, mutlu olacağız. Gülsan ve ilkadım organize sanayi bölgelerinde 7-8 bin kişi çalışıyor. Ama sizlerde 20 bine yakın kişi çalışmaktadır. Bizim ve devletimizin için önemli alansınız. Sizlerin daha rahat üretim yapacağı ve kendini geliştireceği alanları çok önemsiyoruz. Arkadaşlar tabi ki bunları yaparken el birliği içerisinde olmalıyız. Kendi imkânlarınızla örnek sanayi sitesini kuruyorsunuz.

Bizler Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız. Bizler, emin adımlarla şehri geleceğe taşımak zorundayız. 1 milyon 300 bin nüfuslu ve yaklaşık 300 bin öğrencisi olan bir şehiriz. Bu anlamda da birlik ve beraberlik olduğu müddetçe Samsun’un çok güzel günler göreceğine inanıyorum. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.” dedi.

Program sonrası Valimiz Sayın Osman Kaymak, protokol üyeleri ile birlikte Toybelen mevkinde toplamda 168 bin metrekare, inşaat alanı 110 bin metrekare ve 126 işyeri bulunan Samsun Güney Küçük Sanayi Sitesinde incelemelerde bulunarak, Samsun Güney Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mustafa Öğretici’den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Programa ayrıca, 22. Dönem Samsun Milletvekili Mehmet Kurt, Bayburt Eski Valisi Yusuf Odabaş, Vali Yardımcısı Hasan Balcı, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve Samsun Güney Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi üyeleri katıldı.