SON DAKİKA

“BİRİ” VAR “MAKAM” İÇİN, ATIYOR BAK “40 TAKLA!..”

Bu haber 18 Eylül 2019 - 12:58 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

BİRİ” VAR “MAKAM” İÇİN, ATIYOR BAK “40 TAKLA!..”

(“Rızâ-i Bâri”yi arkaya atmış, “Şeytân”a yoldaş olanları haşlama/Mısra mısra Taşlama”)

 

*  “Dünyâ malından, sarıldığınız, sakladığınız her şey yanınızda kalmayacaktır. Ancak Allah rızâsı için yaptığınız iyilikler ve ibâdetler sizinle beraber kalacaktır.” (Kur’ân-ı Kerîm; Nahl Sûresi, âyet 96)

*   “Şeytân insanı (uçuruma sürükleyip sonra) yalnız ve yardımsız bırakır.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Furkân Sûresi, âyet 29’dan)

*  “İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden, bizi helâk eder misin Allah’ım?” (K. Kerîm;  Â’raf Sûresi, âyet 155)

*  “Rızâ: Hoşnutluk, memnunluk, râzı olma.”, “Rızâ-i Bâri: Cenâb-ı Allah’ın rızâsı, memnuniyeti, râzı/hoşnut olması” (Sözlük)

*  “Bizim ondan muradımız, Allah’ın ve Resûlünün rızâları idi. Biz, bundan dolayı, dünyâca ivaz(karşılık) ve mükâfat istemeyiz.” (A. Cevdet Paşa “r. aleyh”)

“Kimi huri ister kimisi cennet/Ben Hakkın rızâsın gözler ağlarım” (Âşık Seyranî)

*  “Allah, şiiri hak yolunda kullananlardan râzı olsun!” (Prof. Dr. Cevat Akşit-Millî Gazete; 27.04.2017, s. 9)

*  “Barış koridoru için şayet ABD ile iki hafta içinde sonuca ulaşamazsak, kendi harekât plânımızı uygulayacağız. Bunu her iki dostumuza (H. Ruhanî ve V. Putin’e) da anlattım.” (CB R. Tayyip Erdoğan; 16.09.2019)

 

S

aygıdeğer Okuyucularımız!..

Diriliş Postası Gazetesi”nin, 16 Eylül 2019 günlü nüshası 4 ve 9’uncu sayfalarında; iki haber oldukça dikkatimizi çekti. Bunlardan birinde; CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekâroğlu, hakkındaki terör soruşturmaları nedeniyle yaklaşık 3 yıldır Edirne Cezaevi’nde bulunan Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması çağrısında bulundu. Bekâroğlu’na göre; annelerin acıları ancak böyle dinermiş. Millî Görüş geleneğinden gelen; ancak CHP’de politika yapmaya başladıktan sonra görüşleri de değişen Bekâroğlu, Diyarbakır’da HDP İl Binası önünde 30’u aşkın ailenin sürdürdüğü oturma eylemi için küçümseyici ifadeler kullandı. Bekâroğlu, 6-8 Ekim Olayları’nda 53 sivil insanın katledilmesinden sorumlu olan, terörü öven, öz yönetim ilân eden, Teröristbaşı heykeli dikmekten bahseden HPD sözde eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’a ‘özgürlük’ istedi.”  denilmekte, diğerinde ise aynen şu gelişmeye yer verilmektedir:

Ömer Evsen: Geçtiğimiz hafta içinde Güneydoğu bölgesini ziyaret eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın beye, Diyarbakır programında eşlik ettim. (…) Memur-Sen heyeti, anaları ziyaret edip desteklerini sunduktan sonra, Yalçın; HDP binası önünde, kaçırılan/kandırılan ve okul çağındayken dağa götürülüp teröre katılan evlâtları için gözyaşı döken, feryatları arşı titreten annelerin duygularına ortaklık, dualarına “amin” demek için Diyarbakır’a geldik. Biz buraya fıtratın sesine kulak vermeye, ses vermeye geldik. Mazlum annelerin evlât hasretini dindirecek insanî bir çıkışa destek olmaya geldik. Evlâdı kaçırılan ve ölümün eşiğine bırakılan acılı annelerin çığlığına çığlık olmak için buradayız. Her gün her saat ölüp ölüp dirilen annelerin feryâdına yankı olmaya geldik. Her sabah evlâtsız bir (hayata) uyanmanın nasıl bir acı olduğunu her gün yaşıyorlar bu anneler. Yasin Börü, Fırat Simpil, Necmettin ve Aybüke öğretmenler için gözyaşı dökenlerin yüreği annelerle… Evlâdını teröre kurban vermiş insanların ülkesi olan Türkiye’nin acı fotoğraflarından birisi bu. Burada siyasi mesaj yok. Politik bir mesele yok. Burada fıtratın sesi var. Annelerin feryâdı var. Acının yalanlanamaz sahiciliği var. Fazla söze de gerek yok. Biz buraya bir şeyler konuşmaya, açıklama yapmaya değil; sâdece annelerimizin yürek yangınına ortak olmaya, onlara destek olmaya geldik. Bir şeyler söylemeye değil. Zaten söylenmesi gerekenleri en sahici, en yürekten, en samimi şekilde onlar söylüyorlar’ diyerek çok sade bir ziyarette bulundu.”

 

S

aygıdeğer Okuyucularımız!..

Biz de yukarıda yazılan her iki haberi okuduktan sonra içimizden gayriihtiyarî olarak “Biri var makam için, atıyor bak 40 takla; biri var analar için ağzında ıslatmıyor tek bakla” diye söyleniverdik. Akabinde de bu tepkimizi mısralara dökerek Siz Saygıdeğer Okuyucularımız ile paylaşalım istedik. Ortaya aşağıdaki şiir çıktı. Beğeneceğiniz ümidi ile aynen sunuyoruz…

Kalbî sevgi ve saygılarımızla…

= = = * = = =

“Biri” var “makam” için, atıyor bak “40 takla”;

“Biri” var “ana” için, “ıslatmıyor tek bakla”;

“Biri” ‘Keleş” pozunda, “biri” gelin “duvakla!..”

“Hak-hakîkat” nerede, “Rızâ-i Bâri” kimde;

Eylül çıktı çıkıyor, “şafak atar” Ekimde!..

 

“Biri” var “makam” için, “alçaldıkça” batıyor;

“Biri” var “ana” için, “kalbi sevgi” atıyor;

“Biri” “Kandil” tutturmuş, “Coni” keyif çatıyor!..

“Hak-hakîkat” nerede, “Rızâ-i Bâri” kimde;

Eylül çıktı çıkıyor, “şafak atar” Ekimde!..

 

“Biri” var “makam” için, “Katil’e” kol germede;

“Biri” var “ana” için, “öz canını” vermede;

“Biri” “HDP” kollar, “kol-kanatlar” germede!..

“Hak-hakîkat” nerede, “Rızâ-i Bâri” kimde;

Eylül çıktı çıkıyor, “şafak atar” Ekimde!..

 

“Biri” var “makam” için, “Millî Görüş”ü satmış;

“Biri” var “ana” için, “beyanata yaş” katmış;

“Biri” “Dâvâ” diyordu, yıllardır çöpe” atmış!..

“Hak-hakîkat” nerede, “Rızâ-i Bâri” kimde;

Eylül çıktı çıkıyor, “şafak atar” Ekimde!..

 

KAYIKÇ’Ali yaz-söyle, “sırları dök” hep böyle;

“40 yıl” geldi-geçiyor, “bu devrân” sürmez öyle;

Kişi “adam” olmuyor, 70-80 bin oyla!..

“Hak-hakîkat” nerede, “Rızâ-i Bâri” kimde;

Eylül çıktı çıkıyor, “şafak atar” Ekimde!..