BELEDİYE SERASINDA KIŞLIK ÇİÇEK HAZIRLIKLARI « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Gençler Samsun’u Keşfediyor

EĞİTİM, GÜNDEM, TEKNOLOJİ

BELEDİYE SERASINDA KIŞLIK ÇİÇEK HAZIRLIKLARI

BELEDİYE SERASINDA KIŞLIK ÇİÇEK HAZIRLIKLARI

Giresun Belediyesinde tüm birimler kendi faaliyet alanları içerisinde çalışmalarını devam ettirirken kış mevsimine yaklaştığımız şu günlerde belediyemize ait seralarda kışlık çiçek hazırlıklarına başlanıldı.

Giresun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından sonbahar ve kış mevsimlerini sembolize eden mevsimsel çiçek dikimlerinin üretimi ve dikim işlemleri devam ediyor.

Şehrin farklı noktalarında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren yetkililer, şunları söylediler; “Belediye olarak kendi seralarımızda ve kendi işçilerimiz ile üretimini gerçekleştirdiğimiz yazlık çiçeklerin ardından kışlık çiçek çalışmalarına başladık. Seramızda şehrimizi süsleyen bütün çiçek, fidan ve ağaç türlerini yetiştiriyoruz. Seramızdaki ekibimiz çiçek fidelerinin tüplere dikimlerini gerçekleştiriyor. Yaklaşık bir ay kadar burada büyüyen çiçek fideleri daha sonra saha ekibimiz tarafından şehrimizin park, refüj, orta refüj ve yeşil alanlara dikimi yapılarak şehrimizi süsleyecek.”

Yetkililer kış mevsiminde şehir geneline dikmeyi hedefledikleri çiçekler arasında hercai menekşe, papatya, aslanağzı, bellis ve nergis gibi birçok çeşidin bulunduğunu belirttiler.