BAYRAM…. « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

BAYRAM….

 

İsmi gibi güzel ve mübarek anlamlı bir bayramı daha hep birlikte Milletçe yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Hep birlikte paylaşalım hepimize bayram olsun Mutluluklar paylaştıkça artar, Acılar paylaştıkça azalır sözü ne kadar anlamlı ve manidar bir sözdür tabii anlayana.

 

Bayramlar  sadece gezmek tozmak tatil yapmak eğlenmek değildir adı gibi manidar olan bayramları hep birlikte paylaşarak yaşarsak işte bayramlar o zaman hepimize  daha kıymetli ve güzel olur.

Bayramlarda unutulmaması gerekenlerin en başın da Büyüklerimizi ziyaret ederek onların hayır dualarını almak uzakta bulunan yakınlarımızı arayarak bayramlarını tebrik etmek ve unutmadan Mezarlıklarımızı ziyaret ederek Kuran-ı  Kerim  okuyarak  ölmüşlerimizi ziyaret etmek en başlı vazifelerimizden bir tanesidir.

Kurban paylaşmak bir olmak beraber olmak mutlu olmak ve beraber olmaktır.

Oturmuş olduğumuz çevremiz de etrafımızı gözeterek gözlemleyerek ve iyi araştırarak Kurbanlarımızı Allah için paylaşırsak işte o zaman sadece bize bayram değil herkese ihtiyaç sahiplerini de unutmazsak bayram sevincimizi mutluluğumuzu hep birlikte eda etmiş oluruz.

 

Allah’a şükürler olsun ki böyle Mübarek günleri bayramları biz Müslümanlara verdi ve birbirimize daha sıkı sarılmayı saflarımızı daha çok sıklaştırmayı ayırım yapmadan o bu şu demeden kaynaşmayı bize ihsan kılmıştır dargınlıkların ve küskünlüklerin tamamen ortadan kalkacağı böyle mübarek günleri fırsat bilip kucaklaşmalı ve samimiyetle içten Allah için  sarılmalıyız.

 

Şu üç günlük dünya da yarınların belli olmadığı ve hiç kimsenin yarınlara çıkamayacağının  garantisi bulunmayan bu hayat alemin de sadece bu dünya ya değil ebedi olan ahiretimizi de unutmamız gerektiği hepimizin de malumudur ne verirsen elinle o gelir seninle sözünü de unutmamalıyız.

 

 

Milletçe ve hep birlikte daha nice Mübarek bayramlara ulaşmamız dileğiyle.

 

Bütün okuyucularımızın Mübarek Kurban Bayramlarını Tebrik Ederim.

 

Saygılarımla

 

İsmet AKTAŞ

bizimsamsun@yandex.com

ismetaktas@bizimsamsun.net

 

BAYRAM….

BAYRAM….   İsmi gibi güzel ve mübarek anlamlı bir bayramı daha hep birlikte Milletçe yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz.   Hep birlikte paylaşalım hepimize bayram olsun Mutluluklar paylaştıkça artar, Acılar paylaştıkça azalır sözü ne kadar anlamlı ve manidar bir sözdür tabii anlayana.   Bayramlar  sadece gezmek tozmak tatil yapmak eğlenmek değildir adı gibi manidar olan bayramları hep […]