BAŞKAN’DAN SAMSUN’A DELTA ve MİLLET BAHÇESİ MÜJDESİ! « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

BAŞKAN’DAN SAMSUN’A DELTA ve MİLLET BAHÇESİ MÜJDESİ!

BAŞKAN’DAN SAMSUN’A DELTA ve MİLLET BAHÇESİ MÜJDESİ!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 400 projeden oluşan 100 Günlük Eylem Planı’nı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen toplantıyla kamuoyuna açıkladı. Büyük ve güçlü Türkiye idealine ulaşmak için Türkiye’nin tamamını ilgilendiren icraat programında Samsun’a da müjdeler var.
26 Milyar Liralık bütçeyle gerçekleştirilecek “100 Günlük Eylem Planı”nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek icraatlar arasında Samsun’un Bafra, Ondokuz Mayıs ve Alaçam ilçe sınırları içerisinde yer alan “Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti” Alanının Dünya Miras Listesi’ne alınması için çalışmaların tamamlanması da bulunuyor.
100 Günlük Eylem Planı, Yeni Dönemde İcraatların Hızla Hayata Geçeceğinin İlanıdır
100 Günlük İcraat Programı ile ilgili görüşlerini paylaşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kurulan yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümeti’nin ilk 100 Günlük Eylem Planı, yeni dönemde her alanda icraatların hızla hayata geçeceğinin ilanı olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın gerek Başbakanlığı gerekse Cumhurbaşkanlığı döneminde ülkemizde ciddi bir vizyon değişimi yaşanmış, hayali dahi kurulamayanlar hayata geçirilmiştir. Adaletten ticarete, çevreden şehirleşmeye, tarımdan sanayiye, savunmadan bilişime her alanda yaşanan ilerlemeler bu dönüşümün sonucudur.” açıklamasında bulundu.
Kızılırmak Deltası’nın Dünya Miras Listesi’ne Alınması İçin Çalışmalarımız Hız Kazanacak
100 Günlük Eylem Planı’nda yer alan, Kızılırmak Deltası ve Kuş Cenneti’nin Dünya Miras Listesine alınması çalışmalarının tamamlanacağı müjdesine ilişkin Karaaslan, “Dünyanın en önemli sulak alanlarından birisi olan Kızılırmak Deltası, zengin biyolojik çeşitliliği ve kuş göç yolları üzerinde yer alması nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak alanlarından biri olarak şehrimizin tanınırlığına büyük katkı sağlamaktadır. 2016’da UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne giren Kızılırmak Deltası’nın Daimi Liste’ye girebilmesi için devam eden çalışmalarımız, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyuyla paylaşılan 100 Günlük İcraat Programı’nda bu konuyla ilgili sürecin tamamlanacağı müjdesiyle birlikte ivme kazanacaktır. 5’inin bu dönemde tamamlanması, 6’sının inşasına, 22’sinin de projesine başlanması beklenen Millet Bahçeleri’nde projeleri hazırlanacak illerden biri de Samsun olacak. İlk 100 Günlük Eylem Planı’nda Samsun’umuzda hayata geçirilmesi planlanan icraatlar, Sayın Cumhurbaşkanımızın Samsun’umuza verdiği önemi göstermektedir. Binlerce proje içerisinden 400’ü açıklanan programla; sanayiden ulaşıma, kentsel dönüşümden turizme yeni yatırımlar hızlı icraat döneminde şehrimize kazandırılacaktır” dedi.