Başkan Tavlı’nın 23 Nisan mesajı « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Başkan Tavlı’nın 23 Nisan mesajı

Başkan Tavlı’nın 23 Nisan mesajı

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda çocukların; barışın, umudun ve kardeşliğin temsilcisi olduklarını söyledi.

 

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın, dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olduğunu ifade eden Başkan Tavlı, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri olarak, dünyaya en güzel gözlerle bakan, yaşamak için herkese umut veren, can veren çocukların yüzlerinde gülücüklerin kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasının en büyük arzuları olduğunu belirtti.

Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“23 Nisan’ın Türkiye Cumhuriyeti açısından önemli bir tarihtir. 23 Nisan 1920’de açılan meclisimiz, kurulduğu andan bugüne kadar geçen süre içerisinde Cumhuriyetimizin en büyük teminatı olmuştur. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza meclisimizin kurulmasıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bugün tüm dünya çocukları tarafından coşkuyla kutlanmaktadır. Bu bayram Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecek nesillere verdiği değerin, inancın ve güvenin bir göstergesidir. Ayrıca çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin onlara olan güveninin ifadesidir. Bu bayramı onlara armağan eden atalarımızın izinden giderek; ülkemizin huzuru, refahı ve gelişmesi için yarınları kucaklamaya hazırlanan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeleri en önemli gayemizdir. Bu duygu ve düşüncelerle çocuklarımıza armağan edilen ve mili iradenin her şeyin önünde olduğunun ifade edildiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, mutluluğunuzun, coşkunuzun ve umutlarınızın daim olması temennilerimle, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum.”