BAŞKAN TAVLI; “NE BÜYÜKŞEHİRLE, NEDE BİZİMLE BİR BAĞLANTISI YOKTUR” « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Kızılırmak Deltası’nda Bahar Güzelliği

EĞİTİM, FOTO GALERİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Atakum’da zafer coşkusu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, SİYASET

BAŞKAN TAVLI; “NE BÜYÜKŞEHİRLE, NEDE BİZİMLE BİR BAĞLANTISI YOKTUR”

BAŞKAN TAVLI; “NE BÜYÜKŞEHİRLE, NEDE BİZİMLE BİR BAĞLANTISI YOKTUR”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, sokak hayvanlarıyla ilgili bazı fotoğrafların bir sosyal medya hesabından servis edilerek haber yapılmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Sokak hayvanlarının bir konteynıra hapsedilmesinin Ordu Büyükşehir Belediyemizle ve ilçe belediyesi olarak bizlerle hiçbir bağlantısı yoktur. Hayvanları kimlerin ne amaçla ve ne maksatlahapsettiği bilinmemektedir. Olayla ilgili gerekli mercilere suç duyurusunda bulunulmuştur.” dedi.

 

Geçtiğimiz gün bir sosyal medya hesabı üzerinden bazı sokak hayvanlarının vahşi depolama alanında bir konteynıra kapatılmış gibi gösterilmeye çalışılmasıyla ilgili Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı yazılı bir basın açıklaması yaptı. Başkan Tavlı, açıklamasında, “Haberde geçen ve hayvanların Ünye Belediyesi tarafından konteynıra hapsedildiğiyle ilgili ifadeler gerçek dışıdır. Ne amaçla ve ne maksatla yapıldığı bilinmemektedir.” diye konuştu.

-“Yıpratma amaçlı girişimden öte bir şey değildir, suç duyurusunda bulunulmuştur”-

Hayvanların hapsedilmesinin kendileriyle hiçbir şekilde bağlantısının olmadığını ifade eden Başkan Tavlı, şunları söyledi:

“Haberde geçen ve hayvanların Ünye Belediyesi tarafından konteynıra hapsedildiğiyle ilgili ifadeler gerçek dışıdır. Sokak hayvanlarının bir konteynıra hapsedilmesinin Ordu Büyükşehir Belediyemizle ve ilçe belediyesi olarak bizlerle hiçbir bağlantısı yoktur. Kimlerin ne amaçla ve ne maksatla hayvanları hapsettiği bilinmemektedir.Sonrasında ise yine bazı internet sitelerinde bu görüntüler haberleştirilmiş ve algı oluşturulmaya çalışılmıştır. Hayvanları konteynıra hapseden ve insanlık dışı bir eylemde bulunan kişi ya da kişilerle ilgili Ünye Emniyetine şikayette bulunulmuş ve Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusu yapılmıştır. Son zamanlarda özellikle Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi’ni yıpratmaya yönelik belirli kaynaklardan çıkarılan bu haberlerle özellikle sokak hayvanları konusunda ciddi projeler geliştiren her iki belediyemizin bu ve benzer kasıtlı girişimlerle yıpratılamayacağının bilinmesi gerekmektedir.”

-“Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediye, bu tip yakışıksız ve sahte haberlerle yıpratılamayacaktır”-

Köpeklerin koyulduğunun iddia edildiği konteynırın terkedilmiş bir konteynır olduğunu ve yerinden kaldırıldığını belirten Başkan Tavlı, “Söz konusu görüntülerin çekildiği yer, çöp için oluşturulan vahşi depolama alanın yapımı sırasında çalışan işçilerin kullandığı terkedilmiş bir konteynerdir. Kullanılmayan konteynırlar Ordu Büyükşehir Belediyemiz tarafından tamamen kaldırılarak imha edilmiştir.Ünye Belediyesi geçmişten bu güne her zaman sokak hayvanlarımız için ciddi projeler geliştiren bir belediyedir. Kızılay ile birlikte ortak beslenme noktaları oluşturan ve bunun gibi birçok uygulamayı hayata geçiren Ünye Belediye ve aynı şekilde Ordu Büyükşehir Belediyesi bilinmelidir ki bu tip yakışıksız ve sahte haberlerle yıpratılamayacaktır.” dedi.