Başkan Tavlı, Ankara’dan döndü « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

SON DAKİKA

Başkan Tavlı, Ankara’dan döndü

Başkan Tavlı, Ankara’dan döndü

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nin son durumuna ilişkin çalışmaları takip etmek amacıyla gittiği Ankara’dan ilçeye dönerek görevine başladı.

 

Ünye’de yapılan ve yapılacak olan bir dizi çalışmaların takibini yapmak üzere Ankara’da temaslarda bulunan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, çalışma ziyaretinin ardından ilçeye dönerek görevine başladı.

Tavlı, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan’la birlikte AK Parti Genel Başkan Vekili Ünyeli hemşerimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım’ı ziyaret ederek Ünye OSB hakkında bilgi aldı.

Tavlı, Ünye’ye dönüşünde yaptığı yazılı açıklamada, temasların faydalı geçtiğini ifade ederek OSB’de sürecin akamete uğramadan devam ettiğini söyledi.

-“İlçemizle ilgili güzel düşüncelerini ifade etti”-

AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un Ünye’yi yakından takip ettiğini ifade eden Tavlı, şunları söyledi:

“Ünye’de yapılan ve yapılacak olan yatırımlara ilişkin AK Parti Ünye İlçe Başkanımız Sayın Kenan Selim Argan’la Ankara’da biz dizi ziyaretler gerçekleştirdik. Ziyaretlerimizin ilk durağı AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Ünyeli hemşerimiz Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş oldu. Kendisiyle ilçemiz üzerine sohbet ettik. Yerel seçimlerde Ünyelilerin desteklerine teşekkür ederek hemşerilerine selamlarını iletti. İlçemizle ilgili güzel düşüncelerini ifade etti. OSB’deki süreci yakından takip ettiğini bizlerle paylaştı. Sürecin akamete uğramadan devam etmesi ve fabrika bacalarının tütmeye başlamasına kadar ki süreçte ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu söyledi. Kendisine desteklerinden dolayı Ünyeliler adına teşekkür ediyorum. Sayın Genel Başkan Vekilimizin ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım’ı ziyaret ederek Ünye OSB hakkında bilgi aldık.”

Tavlı, açıklamasında ayrıca, Maden İşleri Denetleme Daire Başkanı Veli Altun ve Maden İşleri Genel Müdür Yardımcısı Uğur Salih Uçar’ı ziyaret ederek belediyenin maden ocaklarıyla ilgili yapacağı çalışmalar ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ı ziyaret ederek Ünye Kültür Merkezi ve Saray Hamamı’yla ilgili çalışmalar hakkında istişarelerde bulunduklarını sözlerine ekledi.