BAŞKAN TAVLI, 9 AYLIK HİZMET DÖNEMİNİ DEĞERLENDİRDİ « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Kızılırmak Deltası’nda Bahar Güzelliği

EĞİTİM, FOTO GALERİ, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Atakum’da zafer coşkusu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, SİYASET

BAŞKAN TAVLI, 9 AYLIK HİZMET DÖNEMİNİ DEĞERLENDİRDİ

BAŞKAN TAVLI, 9 AYLIK HİZMET DÖNEMİNİ DEĞERLENDİRDİ

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, katıldığı bir radyo programında 9 aylık hizmet sürecini ve çalışmaları değerlendirdi. Başkan Tavlı, belediyenin mali tablosundan, projelere kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

 

Katıldığı bir radyo programında gazetecilerin soruların cevaplandıran Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ortak akıl ve şeffaflık içerisinde bir yönetim sergilediklerini ifade etti.

-“Mali disiplin ve şeffaflık ilkesi ile kısa sürede ciddi kazanımlar elde ettik”-

Ünye Belediyesi’nde göreve geldiklerinden ciddi bir borç yükü ile karşılaştıklarını kaydeden Başkan Tavlı, şunları söyledi:

“Göreve geldiğimizde önümüzdeki tabloyu tahmin edebiliyorduk. 113 milyon lira civarında özel sektör, banka veSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) borcumuz vardı. Bunun 8,5 milyon lirası özel sektör borcuydu. Özel banka ve İller Bankası borcu ise 25 milyon civarı bir borçtu. Diğeri ise 60 milyon liranın üzerinde ki SGK borcuydu. İller bankası borcu otomatik olarak kesiliyor. Ortalama bizim 2 milyon 200 bin civarı personel giderimiz var. Merkezi bütçeden gelen paranın üzerine personel gideri için aylık ortalama 700 bin lira kaynak üretmek zorunda kalıyoruz. Geldiğimiz günden itibaren birinci önceliğimiz personel maaşları oldu. Ödemeleri aksatmadık, hatta geriye dönük alacakları da ödemiş olduk. Böylece personelimiz mutlu bir şekilde memleketine hizmet etmiş oluyor.İkinci önceliğimiz ise özel sektör borçlarını ödemek oldu. Bubelediyemizin itibar meselesidir.Biz piyasa olan borçlarımız ödediğimizde Ünye belediyesinin mal ve hizmet alımlarında en üst seviyede indirim almayabaşladık ve bu bize tasarruf imkânıdoğurdu. Bu da hizmet olarak Ünye’ye geri dönmüş oluyor.Görevi ilk devraldığımızda 1 yıllık süreci görmek istiyorum demiştim. Geldiğimiz noktada yaptığımız işlere baktığımızda ne kadar doğru bir yol izlediğimizi görüyoruz.”

-“Hemşerilerimiz onaylamadığı hiçbir projeye imza atmıyoruz”-

Ünye’nin yönetimi noktasında ortak akıl ve istişareyi her zaman ön planda tuttuklarını belirten Belediye Başkanı Tavlı, projeleri de bu doğrultuda hayata geçirdiklerini söyledi. Çamlık örneğini veren Başkan Tavlı, “Özelikle geçmiş dönemde Çamlık konusunda bir infial oluşmuştu. Dedik ki; “Burada hemşerilerimiz ne istiyorsa o olacak”. Orada STK, teknik insanlar ve hemşerilerimizle birlikte bir fikir ve proje ürettik. Ciddi bir noktaya geldik ve aynı şekilde devam ediyor. Yine aynı şekilde kentin diğer noktalarında yaptığımız işlerde de aynı şekilde yapıyoruz. Köylü pazarı diye ifade ettiğimiz doğal ürünlerin satıldığı pazarla alanıyla ilgili bir yoğunluk olduğu ve o bölgenin oraya kaldırmadığını istişare ettik ve bu yönde bir çalışma yürütüyoruz. Biz hemşerilerimizin rızası olmayan hiçbir şeyi gerçekleştirmiyoruz ve ortak akılla bir çalışma yürütüyoruz.Yine bu süreçte ihalelerimiz oldu. Aynı şekilde şeffaflık ilkesinden ödün vermeden tamamen herkese açık bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Böylece şaibenin önüne geçiyor ve belediyemizin menfaatlerini ön planda tutuyoruz.” dedi.

-“Ankara ziyaretlerimizde verimli görüşmeler yaparak ciddi kazanımlar elde ediyoruz”-

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kamu kurumları ve parti teşkilatı ile son dönemde hiç olmadığı kadar uyum ve birliktelik ortamı yakalandığının altını çizen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bunun da özellikle Ankara’da kendini gösterdiğini söyledi.  Başkan Tavlı, “Önemli olan önceliğinizi ifade edebilmek ve gündemetaşıyabilmektir. Bunu başardığınızda sorunlar hızlı çözülüyor. Herkesin mutlaka bir önceliği var. Ama burada önemli olan birlik ve beraberlik içinde hareket edebilmektir. Bu süreçte birlik, beraberlik ve huzur ortamı oluşmuş oldu. Partiteşkilatı, Belediye Başkanlığı, Kamu, Büyükşehir ve Genel Merkez ile birlikte uyum içerisinde yürüyen bir yapının olması şehrimize ciddi katkıları sağlıyor.” diye konuştu.

-“40 yıllık Organize Sanayi Bölgesi beklentisi nihayet gerçek oluyor”-

Ünye’nin 40 yıldır süren Organize Sanayi Bölgesi beklentisinin artık gerçeğe dönüştüğünü belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı; “OSB konusu 40 yıllık bir süreç. OSB’nin hayata geçmesi için tüm kurumlarımızla birlikte el birliği ile Genel Başkan Vekilimiz, Prof. Dr. SayınNumanKurtulmuş beyefendinin destekleri ile kamulaştırmanıntamamlandığı ve paralarını ödendiği bir noktaya geldik. Burada Ünye deki sanayicileri ve hemşerilerimizi de yürekten kutluyorum, Ciddi katkıları oldu. Ünye’nin bir hayali böylece ortaya çıkmışoluyor.GeçtiğimizAnkara ziyaretimizde imar ve parselasyonla ilgili çalışmanınonaylandığını gördük. OSB’nin altyapı projesinin ihalesine çıkılacak ve ardından hiç beklemeden altyapı ihalesi yapılacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ı ziyaret ettiğimizde Ünye’yi artık bizden daha iyi bildiğini gördük. Buranın önceliği ve ihtiyaçları konusunda ciddi katkıları olacağını net bir şekilde söyledi. OSB ile ilgili önümüzde ki süreçte hızlı bir hareket göreceğiz.” dedi.

-“Üniversite yerleşke alanının kabulü yapıldı”-

Üniversite ile ilgili yerleşke alanının Ordu Üniversitesi’ne kabulünün gerekli olduğunu ve Tarım ve Orman Bakanlığına düzenli bir aidat yatırılması gerektiğini belirten Başkan Tavlı, “Üniversitemiz yerleşke kabulünü yaptı ve dernek üzerinden Tarım ve Orman Bakanlığına aidat yatırılmış oldu. Genel Başkan Vekilimiz Prof.Dr. SayınNuman Kurtulmuş’u ziyaretimizde kendisi Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı SayınNaciAğbal’ı aradı ve istişare ettiler. Oradan gelen ifade şu; biz Ünye olarak bir fakülte binasını taahhüt ettik. Aynı zamanda borsa ve oda başkanımız bir fakülte ve ya da meslek okulu binası desteği olacağınısöylemişlerdi. Sayın NaciAğbal’a bunları anlattığımızda kendileri de üniversite olarak protokol yapılarak binaların yapılmasının ardından kalan tüm hizmetlerin kendileri tarafından yapılacağı şeklinde bir ifadesi oldu. Böylece Ankara’ya giderek işleri takip etmenini önemi bir kez daha ortaya çıkmış oldu.Milletvekillerimizde aynı şekilde bizlere Ankara’da eşlik ediyor ve aynı şekilde bizlerle mücadele ediyor.” diye konuştu.

-“Kültür Merkezimizle ilgili gerekli talimatlar verildi”-

Yapımı için ihalesi yapılan ancak tasarruf tedbirleri kapsamında geçici olarak durdurulan Kültür Merkezi hakkında da gelinen süreci değerlendiren Başkan Tavlı, “Hazine ve Maliye Bakanlığından bir bedel tahsisi yapılarak hizmet başlaması lazımdı ancak tasarruf tedbirlerine takılmıştı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaretimizde Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak ve yardımcısı da oradaydı. Kendileri ile görüştüğümüzde Ordu’da söz verildiğini ve Genel Başkan Vekilimiz Prof. Dr. SayınNumanKurtulmuş’un Ünye’yi ziyaretinde sahayıincelendiğini kendilerine ilettik. Sayın Albayrak’ta yardımcısına dönerek gerekli talimatları verdi. En kısa zamanda temelin atılacağını düşünüyoruz.” dedi.

-“Ünye kumu ile ilgili yeni hizmet alternatifleri geliştirilmeli”-

Ünye’nin sağlık turizmi yönünden şifalı kumları gibi çok önemli bir değeri olduğunu kaydeden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Yerel yönetim olarak turizmin gelişmesi ile ilgilidestinasyonların hayata geçirilmesinde ciddi mücadele ediyoruz. Ancak özel sektöre de görevler düşüyor. Tesis noktasında özel sektörde üzerine düşeni yapmalı. Bizim bu noktada yerel yönetim olarak üzerimize düşen bir şey olursa yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Ünye kumu ile ilgili sağlık turizmini ısıtma, kum havuzu gibi farklı şekilde kapalı mekânlara taşıyarak 12 aya yayabiliriz diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

-“Büyükşehir Belediyemizle uyum içinde çalışıyoruz”-

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi’nin son derece uyum içinde çalıştığını belirten Belediye Başkanı Tavlı, bununda hizmetlere yansıdığını belirtti. Çalışmalardan örnek veren Başkan Tavlı, “Ordu Büyükşehir Belediyemiz ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Hilmi Güler’in Ünye meselelerinde nasıl bir hassasiyet gösterdiğini sizlerde şahit olmuşsunuzdur. Bizlerde buna şahit oluyoruz. Birlikte işlerin daha hızlı yürümesi için mücadele ediyoruz. Bu süreçte Ünye’nin beklentilerini hızlı gerçekleştirdik. 15 km asfalt çalışması yaptık. 16 km yine sıcak asfalt ihalesi yapıldı. Mesela Pelitliyatak mahallemizle ilgili yıllardır konuşuldu. Şimdi yolu ile ilgili son noktaya geldik. Ünye limanını içinde balıkçı barınağına giden yolu büyükşehrimiz döneminde yapıldı ve sıcak asfalta kavuştu. Bizler hizmet pastasından Ünye olarak mümkün olduğunca hizmet alıyoruz.” diye konuştu.

-“Hayvanları konteynıra hapsedenler, yargı önünde hesap verecek”-

Son dönemde özelikle sokak hayvanları üzerinden kasıtlı şekilde paylaşımlar yapıldığını belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Samimiyetsiz davranışlardan rahatsız olduğumu ifade etmek istiyorum. Bu konularda hassas olduğumuz bir süreçte bu yaftaların ve yakıştırmaların hiç doğru olmadığını söylüyorum. Büyükşehir belediyemizin Kızılkaya’da ki hayvan barınağı çalışması doğru bir çalışma. 20 dönümlük bir alan ve 4’e bölünerek farklı alanlar oluşturulacak. Geceleyin oraya gidilerek suyun az bir noktada bulunduğu yerde durmuşlar ve hayvanlarda o noktaya toplanmış. Görüntülerde aksedildiği gibi bir durum asla söz konusu değildir. Yine geçtiğimiz gün çöp aktarma istasyonunda sokak hayvanlarının konteynere kilitlendiği ile ilgili görüntüler paylaşıldı. Bu tamamen kasıtlı ve yıpratmaya yönelik girişimler. Birileri bunları yapıyor ve hayvan severlere de haber vererek gerçek dışı haberler yaptırmış oluyorlar.Hayvanları o konteynıra hapsedip insanlık dışı olaya kim sebebiyet verdi ise yargı önünde hesap verecek. Bu konuda gerçekten herkesi hassasiyete davet ediyorum. Ayrıca çevremizde ki il ve ilçelerden Ünye’ye ciddi sayıda köpek bırakılıyor. Küpesiz ve hiç bu bölgede görülmeyen hayvanları görüyorsunuz. Bu hayvanları topladığınızda ne yapıyorsunuz diyorlar. Hiçbiri şey yapmıyoruz. Bununla ilgili kalıcı bir çözümün üretilmesi gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

-“Teleferik projesi ile ilgili öncelikle sağlıklı bir fizibilite yapılması lazım”-

Ünye’de öncelikle bir teleferik projesine ihtiyaç var mı, varsa hangi noktaya yapılması lazım gibi birçok konunun hassasiyetle incelenmesi gerektiğini belirten Başkan Tavlı, “DOKA’nın doğru projelerde ciddi desteği var. Teleferik konusunda farklı görüşler var. Tüm bu fikirler için teknik bir fizibilite çalışması lazım. Doğru bilgi olmadan olmaz. Biz işi anlayanlardan tecrübe etmemiz lazım. Bu konuda nasıl olması gerektiği ile ilgili DOKA’dan biz fizibilite çalışması noktasında faydalanıp ona göre değerlendireceğiz.” diye konuştu.

-“Kültür Yolu Projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor”-

Ünye’de kültür varlıklarının turizme ve kente kazandırılmasına yönelik Kültür Yolu projesinin devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, son olarak restorasyon çalışmaları tamamlanan Tarihi Burunucu Yarımadası ile ilgili bilgi verdi. Başkan Tavlı, “Burunucu yarımadasında bir binanın motele dönüştürülmesi ile ilgili mülkiyet sahibinin planlaması var. Bir de mevcut devam eden işletmeler var. Karadeniz’de güneş denizden doğup denizden batar ve en güzel Buruncundan izlenir. Bizde orada belediyemiz olarak bir seyir terası çalışması anlamında kafeterya dinlenme ve seyir terası oluşturmanın gayreti içinde olacağız ve çalışma yapacağız.” dedi.

-“Ünye Kalesi 3.Etap Restorasyonu 2020 yılında devam edecek”-

Ünye Kalesinde 4 etaptan oluşan bir restorasyon çalışması olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Tavlı, ilk 2 etabın tamamlandığını 3. Etap çalışmalarının da önümüzde ki yıl devam edeceğini söyledi. Başkan Tavlı, “Kale ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanımız Sn. Mehmet Ersoy’u ziyaret ettik. 3 ve 4. Etap çalışması için destek istedik. İlgili Genel Müdürlerimizle istişare ederek 3.etap ile ilgili çalışmaların Şubat 2020’de ayında yapılarak ihaleye hazır hale getirileceğini ifade ettiler. Ayrıca Ordu Valimiz SayınSeddar Yavuz’a teşekkür ediyoruz. Dehlizlerin temizlenmesi ile ilgili bir çare aradık. Sayın; valimizin kale ziyaretinde derdimizi anlattık. Kendisi de; ‘Kültür payından Ordu Valiliği olarak 1 milyon destek verelim kalan miktarı da siz tamamlayarak dehlizleri açın’ dedi. 27 Aralıkta temizlikle ilgili ihale yapılacak.” diye konuştu.

-“Kefeli Han’ınrestorasyonu devam ediyor”-

Kültür Yolu projesi içinde yer alan çalışmalardan biri olan Kefeli Han’ın restorasyonunun da devam ettiğini belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Mevcut konsepteski hali ile devam edecek. 5-6 ay içerisinde sonuca doğru gideriz diye düşünüyorum. Tarihi eser restorasyonları biraz hassas şekilde devam ediyor. Sıradan bir inşaat çalışması gibi değil. Ödenek noktasında sıkıntı yok ve devam ediyor.” dedi.

-“Ünye Belediyesi araç parkuruna yeni hizmet araçları ekledi”-

Ünye Belediyesi’nin artan iş yükünü karşılaması için yeni araçlara ihtiyaç duyduğunu belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, geçtiğimiz günlerde kiralama ihalesi gerçekleştirildiğini söyledi. Başkan Tavlı, “Belediyecilik sadece bir aracı alıp onunla çalışma değil. Araçlar yeni olmalı. Belediyemizin araçlarının kiralık olması yeni olması anlamına gelir. Satın aldığınız zaman bir süre sonra yıpranıyor ve işletme maliyeti artıyor. Bu nedenle kiralama usulü her zaman daha fazla tasarruf sağlıyor. Geçmiş dönemde yapılan hizmet aracı ihaleler ile şimdi yaptığımız ihale konusunda ciddi fiyat farkı var. Aynı hizmeti yapıyoruz ama şeffaflık ve eşitlik ilkesi ile hareket edince belediyemiz ciddi menfaat sağlamış oluyor. Ünye belediyemizin ödeme gücünün olmasından dolayı hizmet verenler en az karla teklif vermiş oluyor. Burada bir yöntem değişikliği yaptık. Temizlik hizmetleri ile ilgili araçlar için ihaleyi ayrı, fen işlerini ilgilendiren hizmet araçları için ise ayrı ihale yaptık. Böylece toplam aylık 800 bin liralardan 313 bin liraya indirmiş olduk. Sonuç olarak yıl içinde ki kazanımlarımıza bakınca hemşerilerimize hizmet olarak dönmüş olacak. Tüm kalemleri ele aldığımızda yapılan doğru hamlelerle belediyemize yıllık ciddi anlamda gelir ve tasarruf sağlamış olduk.” diye konuştu.

-“Emirgan Çay Bahçesini nezih bir ortam şekliyle hizmete açtık”-

Emirgan Çay Bahçesi’nin Ünye Belediyesi iştiraki olan ÜNBEL tarafından ihale ile kiralandığını aktaran Başkan Hüseyin Tavlı, “Emirgan, vatandaşların gözünün önünde olan bir yer. ‘Daha önceki işletmeci orayı çok ucuz fiyata kullanıyor’ deniliyordu. Biz de bir değerlendirme yaptık ve maliyet hesabı çıkardık. Aynı şekilde şeffaf olmak adına bağımsız kuruluşlara da değerleme yaptırdık ve bir fiyat ortaya çıktı. Kendi şirketimiz olan ÜNBEL A.Ş’ye de söyledik. Mevcut işletmeci devam etmesi noktasında girişimde bulunmuyorsa biz alalım dedik. Böylece Ünye Belediyesi olarak nezih bir işletmeyi daha ilçemize kazandırmış olduk.” dedi.

-“Belediye yanında ki otoparkın fiyatı uzun süreli park yapılmaması düşüncesi ile belirlendi”-

Belediye yanında işletmesi Ünye Belediyesi’ne geçen otopark ile ilgilide bir açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, otopark ücretinin cüzi de olsa biraz yüksek olmasının sebebinin kent merkezinde yer alan bu otoparkta uzun süreli otopark yapılmasının önüne geçmekten ibaret olduğunu ifade etti. Başkan Tavlı, “Hemşerilerimiz ve esnaflarımızla da görüştük ve orada bir otopark alanı istendiği görüşünü aldık. Burada fiyatı cüzi bir miktarda yüksek tuttuk. Burası ufak ve Ünye’nin kalbinde bir otopark. Otopark merkezi yerde olduğu için acil işi olan kullanabilsin, ucuz olduğu için akşama kadar araç bırakılmasın diye böyle bir uygulamayı uygun gördük.” diye konuştu.

-“Ünye kültür faaliyetleri yönünde zengin bir kent olmaya devam edecek”-

Ünye’nin Karadeniz’in kalbinde bir kent olduğunu ve geçmişten bu yana kültürel etkinlikleri ile tanındığını belirten Başkan Tavlı, etkinliklerin devam edeceğini söyledi. Başkan Tavlı, “Geçtiğimiz haftalarda Kültürve Turizm Bakanlığıbütçesinin görüşmelerinde Ankara’da bazı taleplerimiz oldu. “El sanatları ile ilgili bir festival düzenleyebilir misiniz biz de destek verelim” dediler. Bu organizasyonunu başında olan Yunus Emre Enstitüsüile birlikte Ünye’deuluslararası bir festival gerçekleştirmekle ile alakalı ciddi bir çalışma hazırlıyoruz. Yine 06-12 Ocak tarihlerinde ÜnyeAtatürk Parkı Sosyal tesislerimizde bir kitap fuarı düzenliyoruz. Bundan sonraki süreçte bu tip kültürel faaliyetleri artarak devam ettireceğiz. Yine Ünye’mize yakışır festivallere devam edeceğiz.” dedi.

-“Doğalgaz çalışmalarının gerçekleştirildiği yollarda çalışmaları tamamlayacağız”-

Ünye’nin yıllardır doğalgaz özlemi çeken bir kent olduğunu ve bu dönem kent genelinde yoğun bir çalışma yürütüldüğünü belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, çalışmaların yapıldığı sokak ve caddelerde bozulmalar meydana geldiğini belirtti. Bu noktalarda 2020- ve 2021 yıllarda ciddi çalışmaların olacağını ve sorun yaşayan hemşerilerimizin sorunlarının giderileceğini belirten Başkan Tavlı, bu noktada kimsenin endişesi olmaması gerektiğini kaydetti.

-“Spor sadece futboldan ibaret değil”-

Ünye Belediyesi olarak sporun her branşına eşit gözle baktıklarını ve sporun sadece futboldan ibaret olmadığını belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, diğer branşlarda da Ünye’nin göğsünü kabartacak ulusal ve uluslararası başarıların elde edildiğinin unutulmaması gerektiğini söyledi. Başkan Tavlı, “Seçim öncesinde ve sonrasında duruşumuz değişmedi. Ünye’de yerel yönetimlerin imkânı ve kanunlar çerçevesinde bunu sadece ve sadece Ünye 1957 spora değil, amatör kulüplerin yaşatılması noktasında da kullanacağımızı söylemiştik. Böyle uluslararası alanda başarılar varken, sadece spor futboldan ibaretmiş gibi algılamak doğru değil. Eğer Ünyeli hemşerilerimiz Ünye 1957 Spor için varsa ve bir tarafından tutuyorsa bir tarafından da biz tutarız. Ünye artık sahip çıkmıyorsa da biz yaparız diyemeyiz. Onlar varsa bizde varız diyoruz. Yine aynı şekilde Ünye’de bir kadın futbol takımımız var ve izleyemeye gidemediğim için çok üzgünüm. Ciddi başarılara imza atıyorlar. Ünye Belediyesi’ne de neredeyse hiç yükü yok. O zaman şehir neresinden tutuyorsa bizler de onların emanetçisi olarak aynı şekilde tutmayı ve desteklemeyi uygun görüyoruz. Bu fikrimizde de karalıyız.” diye konuştu.

-“Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Sizi hizmet etmek üzere gönderiyoruz’ dedi”-

31 Mart Yerel seçimleri öncesinde adaylık sürecini ve aday tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile arasında geçen diyaloğa da değinen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, şunları söyledi:

“Seçim döneminde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve değerli büyüklerimizin takdiriyle aday gösterildik.Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Sizi hizmet etmek üzere gönderiyoruz. Önce seçimi almanızı ve sonrasında hizmet etmenizi bekliyoruz.” dedi. Bizde seçimi kazanıp hizmet etmek için kolları sıvadık. Sayın Cumhurbaşkanımıza mahcup olmamak için tüm ekibimizle gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz.”

-“Tehlike arz eden kavşaklar ile ilgili çalışma yapılacak”-

Ünye’de son dönemde trafik kazaları ile gündeme gelen Ünye Devlet Hastanesi ve Ünye Sanayi girişi kavşakları ile ilgili çalışma başlatılacağını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ünye Devlet Hastanesi önünde ki kavşakta battı çıktı projesi teknik anlamda mümkün değil. Karayolları Bölge Müdürümüz sahaya geldi ve kotun kurtarmadığını, sadece köprülü kavşak olabileceğini söyledi. Artık oranın önemini Bölge Müdürümüzde gördü. Aynı şekilde üst geçit ile ilgilide çalışma gerçekleştirileceğiifade edildi. Aynı şekilde Tabakhane Deresi’nin doğu tarafı yapılmıştı. Batı yakasının kamulaştırılması ile ilgili bütçenin kısıtlı olduğunu ancak bir kısmı ile ilgili kamulaştırma yapılarak destek vereceklerini belirttiler. Yine sanayi kavşağı ile çalışma yapılması gerektiği görüşü ortaya çıktı. Bununla ilgili de destek sözü aldık.” dedi.

-“Ünye Belediyesi’ne 2 yeni hizmet aracı daha kazandırdık”-

Ünye Belediyesi bünyesine bir kısmı hibe olmak üzere 2 yeni hizmet aracı kazandırdıklarını da sözlerine ekleyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “15 metreküplük bir çöp aracını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan aldık. Belediyeler birliğini katkısı ile de 1 adet greyderi belediyemize kazandırmış olduk. Hayırlı olsun.” diye konuştu.