“BAŞKAN TAŞÇI’YA TEŞEKKÜR EDİYORUZ” « Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberler

Can Sergi’ sanatseverlerle  buluştu

EĞİTİM, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SİYASET

“BAŞKAN TAŞÇI’YA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

ESEN’DEN TAŞÇI’YA TEŞEKKÜR!
ATAKUM’DA EĞİTİME REKOR DESTEK
Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Atakum İlçesinde eğitime verdiği desteklerden dolayı Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür etti. Başkan Taşçı, “Eğitim her zaman önceliğimiz oldu. 5 yılda eğitime 10 milyon TL’lik destek verdik. Ayrıca 60 bin metre okul alanı oluşturduk” dedi.
Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Yetik ve şube müdürleriyle birlikte, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’yı ziyaret etti. Atakum İlçesindeki eğitim kurumlarına verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Başkan Taşçı’ya plaket verdi.
EĞİTİME 10 MİLYON TL DESTEK
Göreve geldikleri ilk günden itibaren, eğitime öncelik verdiklerini ve ilçedeki eğitim kurumlarının değişimi, gelişimi için çalıştıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Aydınlık yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın, daha iyi koşullarda eğitim hayatlarını sürdürmeleri için üzerimize düşen sorumluluğun farkında olduk. 5 yıllık görev sürecimizde, eğitimi önceliklerimiz arasında tuttuk. İlçemizdeki okulların fiziki ve sosyal gelişimleri için elimizi taşın altına koymaktan asla kaçınmadık. Spor alanları olmayan okullara spor alanları kazandırdık. Okulların fiziki şartlarını iyileştirmek için sürekli çalıştık, ürettik. Bu anlamda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, yeni yapılacak okullar için 60 bin metrekare okul alanı ürettik. Ayrıca 5 yıl içerisinde 10 milyon TL’yi aşkın bir bedel ile tesis kazandırma, bakım, onarım, çevre düzenlemesi çalışmalarını, ilçemizdeki okullarımız için gerçekleştirdik. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ile işbirliği içerisinde olarak çocuklarımızın daha da uygun şartlarda yarınlara hazırlanması için çalıştık” dedi.
“BAŞKAN TAŞÇI’YA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, “Atakum İlçesinde tekli eğitime geçilmesi ve genel anlamda gerçekleştirdiği hizmetlerden dolayı Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür ediyoruz. Eğitim kurumlarının fiziki ve sosyal şartlarının gelişmesi için, yerel yönetimlerin de desteğine ihtiyacımız oluyor. Bu anlamda Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, görev sürecinde her zaman destekçimiz olmuştur. Eğitime verdiği destekten dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.